Zwijgend, gemanierd, timide, stil en eenzaam was haar pad. Piet de Neus een Amsterdammer met zijn sappig dialect Heeft met gestoffeerde leugens bij zijn hoorders groot effect Komisch koddig in zijn uiting suggereert hij het dom publiek Hij had college moeten lopen voor de hooge Politiek. Een heel aardig leerzaam voorval heb ik op zeek're dag beleefd Met van Gend en Loos, de firma, die de expeditie heeft 'n Tweetal zwaar beladen wagens propvol met gamellensoep Komen terwijl wij staan te wachten aangereden voor de stoep Stoere handarbeiders dragen 't kostelijke voedsel aan, Door de keukenpersoneelsgroep, ijvrig hierin bijgestaan Uit een gamel liep op de wagen een overvloed van soepenbrij Een bewoner uit de Spoorstraat, was er als de kippen bij, Greep een nooit gewassen lepel Uit zijn blikgeboomde pan, Samen met een aantal musschen Nam een ieder het zijne ervan. Een spreeuwenechtpaar kwam ter plaatse en musschen sloegen op de vlucht Het van Gend en Loospaard "Hendrik Werd de oorzaak van een klucht Heerlijk sappig bieten kauwend Hem verstrekt door voerman Bert Gaf hij de verjaagde musschen Als schadevergoeding een dessert Warme bietenpaardenvijgen, goed geordend even groot Gaf de musschen rechtsvergelding m 'tGing erin als 't Zweedsche brood. 't Musschenkoor at heerlijk smaaklijk En zij tsjilpten van plezier De Spoorstrater at rustig verder Het nagerecht trof hem geen zier Voerman Bertus kwam met water En een wagenwisser aan De soeplaag werd fluks weggewassen Het diner had afgedaan. De corridor wordt nu betreden Etenhalers in de rij Iedereen neemt nu zijn plaats in, want half elf is naderbij Voorbereiding wordt getroffen, snel berekend en correct Werkende als handarbeiders, zie ik ook den intellect Als een stoflijkvoedselschepper, zag ik meester van der Kraan Tevens brengt hij voor scholieren, ook het geestlijk voedsel aan. Voor 't verdeelen van het voedsel, wordt de zending uitgemeten 8

Scyedam | 1995 | | pagina 8