Sluiting van Apollo Schiedam en overgang naar Gouda In 1924 overlijdt de heer Pieter Loopuyt, die sedert 1903 als president-commissaris lei ding had gegeven. Hij wordt opgevolgd door J.M. van der Schalk (Jr), die reeds enkele malen als vervanger van Pieter Loopuyt was opgetreden. De tweede J.M. van der Schalk was een zakenman, die in talloze ondernemingen was geïnteresseerd. Hij was geboren op 18 oct. 1866 te Schiedam en had eerst een brouwers opleiding gevolgd in Worms. Zijn brouwerij was "De Griffioen", gelegen waar later de Griffioenstraat zou komen. Hij was een man, die niet bang was om ingrijpende maatrege len te nemen en hij trad bij zeer veel ondernemingen op als president-commissaris, zoals De Spaarbank anno 1820, Loopuyts-bank, H.A.V. Bank, Nieuwe H.A.V. Bank, en als commissaris bij enkele banken, de Zoutindustrie Boekelo, Hoek's Machine-en Zuurstoffabriek en als voorzitter c.q. bestuurslid van diverse kerkelijke en maatschappe lijke organisaties. De directie wordt weer op sterkte gebracht, de heer F. Heijne wordt bevorderd tot direc teur en eind 1925 wordt de heer Ir. W.A.N. Eggink, die reeds vanaf 1924 is ingewerkt, benoemd tot directeur als opvolger van Dr. van der Linden. De gang van zaken blijft echter weinig bevredigend. Aandeelhouders besluiten over 1926 tot uitkering van F 2500,- per aandeel, waarvan F 260,- voor inkomstenbelasting is belast. Er is dus nog wel voldoende reserve-kapitaal, maar de winst blijft tegenvallen. Het dividend over 1927 (3%) is te laag en de ontevredenheid van de commissarissen komt tot uiting door fusiebesprekingen met Gouda. Reeds eerder waren er vriendschap pelijke contacten ontstaan tussen beide firma's bij gelegenheid van de overname van de Koninklijke Fabriek van Waskaarsen uit Amsterdam, zodat er al snel tot een fusiebesluit werd gekomen. Op 25 october worden de voorlopige regeling voor een fusie al vastgelegd. Er komen 10 commissarissen, 5 van Apollo en 5 van Gouda. Er komen 3 directeuren: 1 van Apollo en 2 van Gouda. 11 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze goliofdo Echtge noot, Vader, Bohuwd- en Groot vader ARY PRINS in den ouderdom van 62 jaren. P. A. PEINS—Goudkade. Leiden, 'H. A. MUNK—Prins. Dr.J. MUNK en Kinderen. M. J. PRINS. A. C. PEINS. Schiedam, 3 Mei 1922. Nieuwe Haven 153. Eenigo en al^emeone kennisgeving. Bezoeken kunnen niot worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben te Schiedam, op Zaterdag 6 Mei des namiddags te half één vanaf hot etorfhuis.

Scyedam | 1996 | | pagina 11