EEN KRUIWAGEN MET GELD ViaA.W. Bedeaux en de dochter van de toenmalige jubilaris kunnen wij u een opmerke lijke gang van zaken melden zoals dat in het personeelsblad van "Gouda-Apollo" van 8 oktober 1955 werd gememoreerd en dat wij hier zeer beknopt weergeven. Op 1 oktober 1915 trad P. Hekket in dienst van Apollo. Op 2 januari 1930 wordt hij, te samen met verschillende andere personeelsleden overgeplaatst naar de Goudse fabriek waarmee Apollo inmiddels is gefuseerd. Veertig jaar na zijn indienst treden, op 1 okto ber 1955 viert P. Hekket, die dan inmiddels kassier is en nog zes jaar heeft "te gaan" zijn jubileum. Sprekers zijn onder andere de voorzitter van het departement Gouda van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die een gouden medaille en een oorkonde overhandigt. Ook spreekt de commissaris M. Taudin Chabot, een van de mensen "die in het verleden hun krachten hebben gegeven aan Apollo". Hij overhandigt een zilveren asbak. In het blad wordt nog een herinnering uit de begin tijd opgehaald: Na ruim een halfjaar op en neer te hebben gereisd, vestigt de heer Hekket zich in Gouda. Toch is nu nog lang niet al het contact met Schiedam verbroken. Nog een jaar lang reist Hekket éénmaal in de week naar Schiedam om de lonen van het daar werkende personeel uit te betalen. De loonbetaling was in die tijd wel een wat andere dan we nu gewend zijn. s'Ochtends om 9 uur werd het geld van de bank gehaald. Onze betaalmeester kreeg een mannetje met een kruiwagen mee. In die kruiwagen werden een paar zakken met zilveren guldens en rijksdaalders geladen. Dan naar de fabriek toe. Daar werd het geld aan de "kassa" uitbetaald: jij zoveel, jij zoveel en jij zoveel, alsjeblieft. Van loonzakjes had nie mand gehoord, loonstrookjes waren nog niet uitgevonden. 23

Scyedam | 1996 | | pagina 23