kleurig gevelhoog mozaiek aangebracht naar ont werp van L. van Roode. Dit kunstwerk is nu gedeeltelijk achter de woning verdwenen, die pal naast deze gevel is gebouwd. Gevelmozaïek van L. van Roode uit 1959 in de verdrukking. (SchoolBurg. vanHaarenlaan hoek Piersonstraat.) (Foto: R. W. Poels, oktober 1995) 28 oktober 1995 ERESCH1LDJES VOOR RESTAURATIES Op de dag dat de Historische Vereniging Schiedam precies 20 jaar bestond zijn door haar ereschildjes uitgereikt aan de eigenaren van de panden -Lange Haven 90 -Korte Haven 30 -Dam 4 Door de eigenaren zijn belangwekkende restaura ties van de panden op een goede manier uitgevoerd. De geëmailleerde zgn. 'Scidam'-schildjes werden op deze fraaie zonnige dag, in aanwezigheid van tientallen belangstellende leden opgeschroefd door de heer F.L. Geerdes, erelid en medeoprichter van de Historische Vereniging. (Het toeval wil dat hij in het bezit is van het tegeltje dat model voor het schildje heeft gestaan.) Tot besluit verzorgde de heer B. Beekkerk in zijn pand Dam 4 een boeiende lezing over zijn spectaculaire restauratiewerk zaamheden. In totaal zijn nu vanaf 1978 27 restau ratieschildjes bevestigd.(Zie ook Scyedam dec. 1993 nr. 5) november 1995 HERENHUIS SCH1E 68 BEDREIGD In de loop van dit jaar werd in de Werkgroep Brandersbuurt van het Projectteam Centrum een nieuwbouwplan besproken voor het terrein tussen Schie en Groenweegje. De gemeente had daarin geen plaats ingeruimd voor het herenhuis Schie 68. Na een bouwkundig en historisch onderzoek dat door de Historische Vereniging werd verricht ble ken voldoende argumenten gevonden om sloop van dit verwaarloosde maar belangwekkende gebouw te bestrijden. Een rapport dienaangaande is in december aan de gemeente aangeboden. 33

Scyedam | 1996 | | pagina 33