Overzicht van 'stalen brigadiers' 1) Nieuwe Maasstraat (Bethelkerk) 2) Groenelaan/hoek Strijensestraat 3) Westerkade/hoek Nieuwe Haven 4) Bakkershaven 5) Rotterdamsedijk t/o Pompstation 6) Van 'tHoffplein/Boerhaavelaan 7) Stationsplein 8) Vellevest/hoek Kethelstraat 9) Sint Annazusterstraat/hoek Noordvest 10) Sint Liduinastraat/hoek Fabristraat 11) Mesdaglaan/hoek Rembrandtlaan 12) Burgemeester Knappertlaan t/o café Trianon 13) Admiraal de Ruyterweg/hoek West Frankelandsedijk 14) Stadhouderslaan bij bruggetje t/o Nolet ziekenhuis 15) Westvest/hoek Branderssteeg 16) Pleintje bij de Buitensluis In onderhoud waren nog drie brandmelders aan de Schiedamseweg, Kerkweg en de Polderweg in Kethel. Op 27 december 1940 werden, als gevolg van een maatregel van de bezetter, alle particu liere en Gemeentelijke radiodistributiebedrijven en ook de Gemeentelijke telefoondien sten opgeheven en overgenomen door de PTT. (De gemeente Rotterdam, Den Haag en Amsterdam twee particulieren in de gebieden Haarlem en Alkmaar.) Ook Wiegel kwam in dienst bij de PTT. Ir. Leistra, een man met sociaal besef, had er wel voor gezorgd dat zijn personeel goede rangen kreeg bij de PTT en indien nodig gratis cursussen konden volgen. Dit was het einde van de N.V. Schiedamsche Radio Centrale, maar de radiodistributie is blijven bestaan tot het eind van de jaren zestig onder de naam Draadomroep. 46 Een recente foto, van na de restauratie, van het pand Lange Haven 107. Foto: W.A. Hage. Een paar jaar geleden heeft een uitgebreid bodem- en archiefonderzoek van de tuin en het pand plaats gehad. In Scyedam nr. 5 van december 1994 is hiervan verslag gedaan: "Een huis van bran - ders en burgemeesters

Scyedam | 1996 | | pagina 10