krijgen zooals U het hebben wilt en als dames regenten dan zeggen hoe zij het hebben willen gebeurt het toch niet. Als voorbeelden noemde zij het eenmaal per week verstrek ken van visch, het beleggen van het brood, het verstrekken van brood bij de pap des avonds. U kunt het krijgen zooals U wilt, maar! het gebeurt niet; eerst na een heftig obstakel werd het pap of brood, en als wij dan bij menschen informeeren of hetgeen wij afgesproken hebben ook gebeurt, dan zijn zulke menschen verraders en smeeken zij om toch vooral hun naam niet te noemen." (vergadering 3 oktober 1929) Iets verderop lezen wij in de notulen van dezelfde vergadering: ...(Mevr. Koeten-Ooms) doet eenige mededelingen over de houding van de vader tegen over de verpleegden, zoodat deze zichzelf niet ontzag om tegen de verpleegden te zeggen "Ga dat maar weer aan de rooden vertellen." Vader gaf dan ook in een mondeling gesprek toe een hekel aan de rooien te hebben. Ook aan ons verzoek om de afgedragen kleeding waarvoor nieuw wordt aangevraagd te mogen zien wordt nooit voldaan. Wij (=damesregenten) doen dat niet of willen dat niet omdat wij de vader willen treiteren of omdat wij hem niet vertrouwen, maar wij willen verantwoord zijn tegenover regenten." 87 Regenten van Sint Jacobs Gasthuis. Foto genomen ter gelegenheid van de onderscheiding bij het afscheid van mevr. E. Koeten-Ooms op 29 januari 1959. Naast mevr. Koeten zit burgemeester J. W. Peek. Staand uiterst rechts mr. P. Sanders, daarnaast P. Schaberg.

Scyedam | 1996 | | pagina 11