Drie plaatsen zijn in de marge met potlood gemerkt: - 2 Kon 24:21-25 - Jeremia 6:22-24 - Jeremia 11:19-22 Bij Markus 9:40 ('Want wie tegen ons niet is, die is voor ons') staat in de marge met inkt geschreven: 'Spreken'. 103 En de koning gebood het gansche volk, zeggende: Houdt den HEERE, uwen God, pascha, gelijk in dit boek des verbonds geschreven is. Want gelijk dit pascha was er geen gehouden van de dagen der Richteren af, die Israël gerigt hadden, noch in al de dagen der koningen van Israël, noch der koningen van Juda. Maar in het achttiende jaar van koning Josia, werd dit pascha den HEERE te Jeruzalem gehouden. En ook deed Josia weg de waarzeg gers, en de duivelskunstenaars, en de terafim, en de drekgoden, en alle verfoeiselen die in het land van Juda en Jeruzalem gezien werden; opdat hij bevestigde de woorden der wet, die geschreven waren in het boek, dat de priester Hilkia in het huis des HEEREN gevonden had. Zoo zegt de HEERE: Ziet, er komt een volk uit het land van het noorden, en een grote natie zal opgewekt worden uit de zijden der aarde. Boog en spies zullen zij voeren, het is een wreed volk, en zij zullen niet barmhartig zijn; hunne stem zal bruisen als de zee, en op paarden zullen zij rijden; het is toegerust als een man ten oorlog tegen u, o dochter van Zion! En ik was als een lam, als een os, die geleid wordt om te slagten: want ik wist niet, dat zij gedachten tegen mij dachten, zeggende: Laat ons den boom met zijne vrucht verdreven, en laat ons hem uit het land der levenden uit roeien, dat zijn naam niet meer gedacht worde. Maar o HEERE der heirscharen, Gij regtvaardige Regter, die de nieren en het hart proeft! laat mij uwe wraak van hen zien, want aan U heb ik mijne twistzaak ontdekt. Daarom zo zegt de HEERE van de mannen van Anathoth, die uwe ziel zoeken, zeggende: Profeteer niet in den naam des HEEREN, opdat gij van onze handen niet sterft. Historie Actueel. De in mei 1996 gerestaureerde stoep van Lange Haven 107. (Foto: R.W. Poels.juli 1996)

Scyedam | 1996 | | pagina 27