waren origineel. Bruine moderne wandtegels, wasbakjes, blauw geverfde kozijnen enz., het paste niet erg bij de eerste indruk van een monumentaal pand. Teruglopend naar de voordeur wat moderne kindertoiletjes aan de gang gelegen, en een trapje naar een opkamer, 1,14 m. hoger gelegen. Met een glas in loodraam aan de ene kant, en een oude kastpartij boven de gangtoiletten, aan de andere kant. De ruimte was 2,60 m. hoog. Terug in de gang links naast de voordeur een kamer van ca. 3,30 x 4,50 m., met een verlaagd zachtboardplafond op 2,67 m. hoogte. Een moderne vlakke schoor steen tegenover de deur. Ook hier een witmarmeren dorpel. Oud dus? Achter in de gang, links, een grote moderne keuken. Een plafond van kunststof schroot jes op 3,35 m. hoogte. Bijna over de volle breedte een raam naar de tuinkant, maar zo hoog, dat naar buiten kijken moeilijk was. Tegenover het raam een deur. Via een trapje werd een oude kelder bereikbaar, een meter lager gelegen, met een oude plavuizen vloer, met versleten rode tegels van 21x21 cm. Via een raam kwam er licht van buiten vanuit de poortgang. Was de kelder oud? Terug in de gang een oudere trap naar de verdieping, met op het tussenbordes een gebo gen glas in loodraam. Op de overloop naar alle kanten een deur of een trap of een gang. Via weer een trappetje werd de linkerkamer aan de voorkant bereikbaar. Geen schouw, geen fraai stucplafond, geen lambrizeringen met luikkasten, niets! Via een deur rechts- 123 Herenhuis Lange Haven 107 na restauratie. (Foto: R.W. Poels, juli 1996 Plattegrond van herenhuis Lange Haven 107, situatie van 1950 met de later gesloopte 18e eeuwse vensterbanken en luikkasten.

Scyedam | 1996 | | pagina 15