boven in deze kamer werd een overloop bereikt, halverwege was een trede van 16 cm hoog. Via een glazen wand werd de andere, ca. 6 m. brede voorkamer zichtbaar. Met nietsAlleen een linoleum vloer, een vlak stucplafond op ca 3 m. hoogte en een aanrecht. Terug naar de overloop, rechts via het opstapje een deur in een erg diepe nis, als je die open deed kwam je pardoes in het naastgelegen pand Lange Haven 109 terecht, in weer een overloop. Een chaos dus. Gauw terug maar weer. Op het verhoogde deel van de over loop een glaswand met een kamer aan de tuinkant, deze had een schrootjeslambrizering, en rechts een schouwpartij, met moderne trekken. Daarnaast rechts weer een doorbraak naar nr. 109. Tegenover de glaswand een doorbraak in de achtergevel. Daarachter een vervallen aan bouwsel met een deur, toegang gevend tot een buitenbordes, waarop verroeste stalen brandtrappen aansloten. Daarop sloot een badruimte aan, met vloer- en wandtegels en een verlaagd systeempla fond op 2,60 m. hoogte. In de gang rechts kinder-w.c.-tjes. Een buitendeur gaf toegang tot het genoemde buiten bordes met zijn enge noodtrappen. Kortom, een chaos. En verder: Is er dan niets ouds of origineels meer over? De trap naar boven kwam uit op een grote kapruimte van ca 6 x 13,50 m. Allerlei omtim- merde zaken wezen op een dakspantopbouw. Aan de achtergevelzijde een trap naar 124 Geloogd raam in het trappenhuis. Foto: R. W. Poels) Moer- en kinderhinten tussen begane grond en eerste verdieping. (Foto: Witberg-Ham)

Scyedam | 1996 | | pagina 16