zoals in de hal. Bij het slopen van de voorzetwand tegen de noordelijke binnenmuur kwa men twee kasten tevoorschijn, 18e eeuws. Links van de gang had de voorkamer boven het verlaagde zachtboardplafond een vlak stucplafond op ca 3,85 m. hoogte, zonder ornamenten of dergelijke. De wc-deuren ble ken na het weghalen van de beplating hergebruikte 18e eeuwse paneeldeuren. Ook de andere deuren bleken paneeldeuren. Een verrassing was een muurschildering, met op het oog een 18e eeuwse situatie. Nader onderzoek door derden dateerde de onbelangrijk geachte schildering op eind 19e eeuw. In de muur tegen pand nr. 109 werden twee verborgen ingebouwde 18e eeuwse kasten gevonden. Bouwsporen bevestigden de aanwezigheid van een lambrizering. De vloer van de achterkamer was verrot en werd afgevoerd. De voorkamer had een recente betonvloer. De indeling van een voor en achterkamer leek oud. Dat werd ook bevestigd door de gevonden moer- en kinderbintenplafonds. De situatie van de tekening uit 1950/51 gaf inderdaad een oude situatie weer. Van de 18e eeuwse indeling, maar ook van de 17e eeuwse toestand. Dat was op de begane grond zo ongeveer alles aan extra informatie. De eerste verdieping stelde erg teleur. In de uitbouw links achter was boven het verlaag de plafond een vlak stucplafond op ca 3,45 m. hoogte, zonder ornamenten. 126 Versierd 17e eeuws sleutelstuk onder de Overgang van de 1 7e eeuwse sporenkap vloerbalk van de zolder. Erboven een kormstijl rechtsnaar de uit. ca. 1755 daterende langs- van de kap. Foto: R. W. Poelskap aan de voorzijde van het pand. (Foto: R.W. Poels)

Scyedam | 1996 | | pagina 18