ren appartement. De hoofdwoning op de le verdieping kreeg een woonkamer met schouw en open haard. Niet antiek maar wel in stijl. Rechts een eetkamer. De tuinkamer is een soort t.v.- ontspanningskamer. Tussen voor- en achterkamer een royale luxe keu ken. Het appartement links boven kreeg te maken met kleine en lage ruimtes met diverse niveauverschillen. De indelingen werden ontworpen door een interieurarchitect. De slaapverdieping op zolder, tussen de lage spanten met badruimte, wasruimte en logeerkamer en kastwanden, vergde wat passen en meten gezien de spanten en de dak helling. De hoofdtrap met de overloop geven met de hal eronder wat licht en ruimte en kontakt. Via een speciale plafondconstructie heeft de lage slaapkamer wat meer hoogte, licht en ochtendzon gekregen. De spanten bleven in het zicht. De mooie, begin 17e eeuwse, kap is als zolder zoveel mogelijk intakt gelaten, en slechts via een vliezotrapje te bereiken. De eeuwenoude vloerdelen konden helaas niet gehand haafd worden. De typische sfeer van zo'n oude kap is echter nog steeds te proeven. Een op zolder aangetroffen oude vlaggestok is met behulp van opnieuw gemaakte hou ders weer teruggeplaatst, zoals op oude foto's te zien. Zie ook: "Scyedam" 1994 nr.5 pag. 152-163 over historie, eigenaren en opgravingen. "Scyedam" 1996 nr.2 pag. 47-53 De heer R.J. M etchers heeft zojuist het Scidam-schildje aangebracht aan het pand Lange Haven 107. V.l.n.r. voorzitter S.J. Rosman, de heer en mevrouw W. Witherg-Ham (eigenaren), de heer R. Metchers en de heer P. Ptaisier. (Foto: R. W. Poets, 14 september 1996 130

Scyedam | 1996 | | pagina 22