Een kamer in een oud pand heeft een schouw nodig. Een 18e eeuwse wit marmeren schouw uit een slooppand werd in België gevonden, met een klein, niet gemakkelijk zichtbaar, gebrek. Bij dit soort aankopen is het altijd maar de vraag, of de schouw niet net iets te groot of te klein zou staan in de uiteindelijke ruimte. Deze vrees bleek overbodig. Het stookbaar maken van de schouw bleek te duur. Het vlakke plafond heeft met een opgeplakte gipsen lijst met hoekornamenten de 18e eeuwse sfeer teruggekregen, al blijft het zichtbaar 'nep' natuurlijk. Bij de uiteindelijke afwerking, de kleurkeuze van schilderwerk, de vloerbedekking, het behang, de keuze van de tegels van badkamer en toiletten, de keuken enzovoorts, zijn afzonderlijke sferen geschapen. De begane grond wat zakelijker, de woonkamer erg per soonlijk, de zolder wat neutraler. De zolderspanten en balken bleken twee kleuren gehad te hebben. Gekozen is voor de donkere, sprekende chocoladebruine kleur. De zolder zou een grote open ruimte aan de havenkant krijgen. Aan de tuinkant de moge lijkheid van 1 of 2 slaapkamers. In het midden een badkamer, de overloop en een aparte wasmachineruimte. Boven de badkamer was ruimte voor een zoldering. Deze open zolder maakt de voorzol derkamer nog ruimtelijker. Het pand blijkt plezierig bewoonbaar. 139 (Dc heer W A.Hage is restauratie architect te Schiedam en zorgde voor restauratieplan en begeleiding.) Zie ook: "Scyedam" 1987 nr.3 pag.90-97. Gang van Lange Haven 109 na restauratie. (Foto: W.A. Hage)

Scyedam | 1996 | | pagina 31