REDACTIONEEL Ook dit jaar heeft de Historische Vereniging weer Scidam-ere- schildjes uitgereikt voor goed uitgevoerde restauraties. Met architect W.A. Hage maken wij een tocht door de door hem gerestaureerde panden Lange Haven 107 en Lange Haven 9. Wij horen zijn bevindingen, vermoedens en overwegingen en volgen vanaf het begin tot aan het fraaie eindresultaat de verbouwing. Ook aan de Lange Haven, nr. 74-76, waar de Stichting De Gekroonde Brandersketel de panden restaureerde en gelijktijdig het Gedistilleerd Museum inrichtte werd op Monumentendag nog een Scidam-ereschildje uitgereikt. Siem Rosman en archi tect Ronalt Osterholt geven over deze panden een geschiedenis en het verslag van de restauratie en herinrichting. De dreigende sloop van het "Graanpakhuis Lange Nieuwstraat 47" was voor Ph.C.J. Swinkels de aanleiding om de geschiede nis van dit pand uit te zoeken. Brieven met bedrijfsnamen zijn mede een gids geweest voor dit onderzoek. In dit nummer krijgen nog meer gebouwen aandacht in "Historie Actueel" van R.W. Poels. TOEKENNING DRIE 'SCIDAM'-ERESCHILDJES Van 1978 tot en met 1995 reikte de Historische Vereniging Schiedam 27 ereschildjes uit voor goed uitgevoerde restaura ties of behoud van historische panden. Regelmatig worden enkele gerestaureerde panden geselecteerd. Dit jaar besloot het bestuur tot de volgende toekenningen: - Lange Haven 74 en 76, Stichting De Gekroonde Brandersketel - Lange Haven 107, de heer en mevrouw W.H. Witberg-Ham - Lange Haven 109, de heer W.A.Hage en de heer F.C.Luteijn Op Open Monumentendag 14 september zijn de drie schildjes namens de Historische Vereniging aangebracht door de heer R.J.Melchers, voorheen directeur van de distilleerderij aan de Lange Haven 74-76 waar nu het Nationaal Gedistilleerdmuseum is gevestigd. 111

Scyedam | 1996 | | pagina 3