H. Sabel hijst de vlag bij de opening van het Jeugdfoto. Links H. Sabel schoolbuitenhuis in Oosterhout Bij K.B. van 13 oktober 1949 werd mij op mijn verzoek machtiging verleend tot het bekleden van de functie van wethouder en werd mij daarvoor non-activiteitsverlof verleend met toeken ning van een non-activiteitswedde betreffende het verschil tussen mijn ambtenaarsalaris en dat van mijn wedde als wethouder. Omdat de wedde van wethouder sneller omhoog ging dan dat van hoofdassistent hoefde mij slechts eenmaal en dan nog maar een klein bedrag non-activi teitswedde te worden toegekend. Ook bij de raadsverkiezingen van tussen 1949 en 1966 werd ik tot wethouder benoemd en hield ik dezelfde portefeuille. Er is in de zeventien jaar dat ik deel uitmaakte van het College van Burgemeester en Wethouders heel veel tot stand gekomen, hoewel het al 1952 was voordat met woningbouw, scholenbouw en andere objecten kon worden begonnen, omdat de financiële middelen ervoor niet eerder aanwezig waren. Om aan die middelen te komen moest er eerst een burgerzinlening in de vorm van een obligatielening worden gesloten. Dankzij de onmisbare medewerking van de raad zijn daarna de bouwerij, vernieuwing en verandering van verschillende objecten snel op gang gekomen. Alles wat er in die jaren tot stand kwam met name te noemen zou mij te ver voeren en ik zou er de schijn mee wekken dat ik hierbij de voornaamste rol zou hebben gespeeld. Wel wil ik nog even vermelden dat er in die periode van een jaar of acht een paar bijzondere objecten werden verwezenlijkt waarvoor enkele bestuurders van andere gemeenten belang stelling bleken te hebben. Het waren een eenvoudig schoolbuitenhuis in een plaats in Noord- Brabant; een modem wijkcentmm met een medisch centmm, vergaderzalen en o.a. een filiaal 10

Scyedam | 1997 | | pagina 10