HISTORIE ACTUEEL RW.Poels 30 2 november 1996 MOLEN "DE WALVISCH" Het herstel van het metselwerk van de vorig jaar verwoeste molen "De Walvisch" werd op 2 november afgerond met het metselen van de laatste stenen door burgemeester R.Scheeres. Daarna was het houtwerk van de vloeren (zol ders) en de noodkap aan de beurt. Molen De Walvisch'op 14 december 1996. Het metselwerk is hersteld en aan de voet van de molen ligt het hout te wachten voor de vloeren van de zolders. (Foto: R. IV. Poels) november 1996 vm BRANDERIJ 1VESTERKADE 2a Op 8 november 1996 verleenden B&W van Schiedam een sloopvergunning voor de uit 1861 daterende voormalige branderij Wester kade 2. Protesten van de Historische Vereni ging Schiedam en van de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid hebben niet geholpen dit tegen te gaan. Als pleister op de wonde bestaat het plan de ingangpartij en de gevelsteen met de naam "LIVERPOOL" in de nieuwe gevel op te nemen. Het recente nieuwbouwplan is overi gens wel een verbetering van het aanvankelij ke uit 1989, maar is wel weer enkele verdie pingen hoger. Uit de brief die de Historische Vereniging van B&W ontvingen citeren wij: In het kader van de aanwijzingsprocedure voor panden aan de Westerkade heeft de huidi ge Welstands- en Monumentencommissie ons geadviseerd ook het pand Westerkade 2 aan te wijzen, gezien de cultuurhistorische waarde en de bijzondere ligging aan de Nieuwe Haven. Daarna is zowel op ambtelijk als ook bestuur lijk vlak kontakt gezocht met de eige naar/projectontwikkelaar teneinde te onderzoe ken of behoud en herbestemming van het ge bouw haalbaar is. De projectontwikkelaar heeft reeds veel geïnvesteerd in de ontwikkeling van het nieuwbouwplan. Gezien de slechte bouwkundige staat van het pand zou behoud mogelijk aanzienlijke investeringen noodzake lijk maken. Omdat binnen de gemeente al geruime tijd, ver voor uw verzoek en het hier voor aangehaalde advies van de nieuwe Wel standscommissie, medewerking werd verleend aan het ontwikkelen van het nieuwbouwplan zou van onbehoorlijk bestuur sprake zijn in dien wij thans zouden besluiten het pand zon der instemming van de eigenaar aan te wijzen. Om bovengenoemde redenen hebben wij besloten geen medewerking te kunnen geven aan uw verzoek en het pand Westerkade 2 niet aan te wijzen tot gemeentelijk monument.

Scyedam | 1997 | | pagina 30