75 route van de toekomstige metrolijn, waren de gevolgen toch vooraf niet echt te schatten. De mooiste delen van Nieuwland zijn opgeofferd. Reuzen van 30 en 40 jaar oud verdwenen. En soms op onverwachte, nogal van de route verwij derde plaatsen. Plaatsen nodig voor werk-, op slag- en manoeuvreerruimte. Slechts 200 exem plaren konden worden verplaatst. Veel kleinere exemplaren maar gelukkig ook enkele tientallen zeer forse. Elders in Schiedam hebben deze een plaats gekregen. Bij de begraafplaats zijn 50 krimlindes verplaatst naar de hoofdingang aan de Laan van Spierings- hoek. maart 1997 SLOOP VAN GENTCOMPLEX Begin maart startte de sloop van het kleine voor malige jenevercomplex van de firma Piet van Gent aan de Noordmolenstraat 4-8. (De mole naarswoning op nr. 2, een beschermd monu ment, is gehandhaafd.) Reeds vorig jaar was de strijd die de Historische Vereniging en anderen voerden voor behoud, verloren. Het oudste deel moet nog uit de 18e eeuw stammen. Van het groepje gebouwen waren de belangrijkste delen in slechte staat en andere delen oogden minder fraai, maar het complex was hard nodig voor de historische route langs de molens. Sinds Van Gent de gebouwen had verlaten, gebruikte de gemeente ze voor opslag van allerlei materiaal, de Complex van vm. distilleerderij van P. van Gent, Noordmolenstraat 4-8. Gesloopt maart 1997. Alleen het uiterst rechtse pand (de molenaars woning) is gehandhaafd. Op de achtergrond molen "De Noord". (Foto: R.lV.Poels, 1995) Noordmolenstraat 6, le verdieping. (Foto: R.lV.Poels, 1996)

Scyedam | 1997 | | pagina 39