Het adres voor Hoeden Petten is 'New England P. Engering Hoogs tr 161 Tel. 6.. T.H.W.S. Nahring Timmerman Aannemer St. Liduinastr. 8 W.M.Tel. H. Pluijm, Hoogstr.l 58 Opticien Brillen So Easy 's Toneelkijkers Vertrouwd adres voor Behang en Stoffering B. de Raaij W. Frankelandschestr A.J. Vredebregt Hzn. Fa.C.van Pelt Czn. Laat uw br. DA.... VI...a Elect. Boterstraat 60 62 Telefoon 68481 Brandstoffen voor Huis - Industrie - en Centrale Verwarming (Wij horen het graag indien U de ontbrekende tekst kunt aanvullen Naast schoenmaker Niebergs reclame werd in verticale lijn de rechterhelft gedeeltelijk met een grauw-gele kleur afgedekt, met de z.g. Morspot-verf Als de schilders van Nahring van een karwei kwamen en de laatste hand hadden gelegd, werden alle restanten verf van velerlei kleur in een groot verfblik gedeponeerd. De kleur was meestal grauw-cementachtig: de 'morspot'. Op de genoemde muurvlakte is nog te zien waar men de verf heeft afgedund, waardoor de reclame zelfs nu nog na ruim 65 jaar te lezen is! Zelfs oom Piet Engering kwam uit de volstrekte duisternis tevoorschijn! Een brede sloot liep nog voor de bouw van Huize St. Liduina parallel aan de Liduinastraat vanaf de reclamemuur tot aan twee alleraardigste huisjes met stralend geschrobde ijsselsteentjes in het voorplaatsje en omringd met een dun ijzeren hekje met boogjes, zoals Fiep Westendorp ze graag in haar illustraties toepast. Vanaf de brede sloot strekte het 'Land van Van Vliet' zich uit tot de Westfrankelandse straat. Achter de aardige huisjes stond een vreemd bouwseltje speciaal voor het eigen vee, n.l. een aantal, toen nog, kerngezonde varkens die dank zij de goede zorg van één der zusters Dominicanessen er blakend rond tippelden, knorrend van puur genoegen, uiteraard onwetend wat de 'toekomst-brengen-moge'! Deze non kreeg de titel varkenszuster (en met ere!). Aangezien ik ongeveer 11 jaar telde heb ik weinig details in het geheugen betreffende de stadia van de nieuwbouw van Huize St. Liduina. Van de Thomasschool in de Warande ging ik naar de zojuist geopende Bemardusschool in de Bosboomlaan (september 1931). Daarmee verloor ik de nieuwbouw uit het oog. Maar mijn broer André was 8 jaar ouder en na de Am bachtsschool, ook in de St. Liduinastraat, werkzaam bij Nahrings atelier-schildersbedrijf 130

Scyedam | 1997 | | pagina 14