tingen die in het bestek beschreven staan, wel wat eenigszins buitenmaats is; doch ik kon mezelven toch niet voorstellen, dat het een verschil kon zijn van f 4500. Wat is er echter gebeurd! Daags voor de aanbesteding is er door Heeren Aannemers èéne vergadering gehouden in het koffiehuis "Tivoliop de Coolsingel te Rotterdam, welke vergadering werd geleid door den heer P. van Wijngaarden, aannemer wonende te Dordrecht. Op die verga dering waren er verscheidene tegenwoordig. Daar het besluit van die vergadering was, om een som geld op deze aanbesteding te zetten, is er natuurlijk een contract getekend, waaron der ook de ambachtslieden van Kethel behoorde, zelfs degenen ook die niet hebben mede in geschreven. Ik zoude zulks niet durven schrijven, ware het niet, dat ik de juiste gegevens heb, van een der aannemers, die ook mede het contract onderteekend had. Daar hij toch begreep, dat het zaakje in het niet zoude loopen, heb ik dagelijksch aan het hengelen geweest, totdat hij eindelijk de zaak aan 't licht bracht. Hoeveel geld of er op stond, kon ik er niet uit krij gen. Over deze behandeling zal ik mijne gedachten niet verder uitlaten, maar het is voor mij toch een groot voorrecht, mezelven schriftelijk te kunnen verdedigen... Buurman vervolgde zijn brief met een opgave van wijzigingen aan de houtconstructie die tot besparingen moeten leiden. Both heeft aangeboden het werk te maken voor 6950 volgens het oorspronkelijke bestek, en voor 5980 met de wijzigingen die Buurman voorstelde. De Rolbivg omstreeks 1890 181

Scyedam | 1997 | | pagina 29