dichtbouwen van het museumplein, de ruimte tussen beide vleugels en tegen de door de plannen te veroorzaken sloop van twee panden aan de Lange Achterweg. december 1997 SCHOOLGEBOUW GALILEÏSTRAA T GESLOOPT In december startte de sloop van de vm. Jhr. De Savomin Lohmanschool, Galileï- straat 86. Dit gebouw werd in 1933 ge opend als lagere school van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs. Per 1 augustus 1975 werd de school opgeheven en kwam het gebouw leeg, waarna het werd betrok ken door de Bewonersvereniging Schie- dam-Oost. Het gebouw stond sindsdien bekend als 'Kluphuis Oost'. In 1997 kwam het gebouw wederom leeg door het in gebruik nemen van het nieuw gebouw de wijkcentrum op het Van 't Hoffplein. Voormalige Jhr. De Savomin Lohmanschool, Galileïstraat 86, gebouwd in 1933, gesloopt in 1997 (Foto: M. van Apeldoorn, oktober 1997) NIEUWE UITGAVEN H. Kiela, Schiedam langs de straat, De Drie Glazen, Vlaardingen, 1997. 118 p. 35,- Het tiende fotoboek van Henk Kiela bevat erg fraai fotomateriaal. Opvallend is dat er deze keer ook veel zeer oude foto's te vinden zijn van feesten in vroeger tijd. Heel bijzonder vind ik de foto van het pontje aan de Buitenhavenweg. Een oproep indertijd in dit blad om foto's van dit overzetveer, heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Jammer genoeg heeft Henk Kiela te kennen gegeven dat hij dit boekje (voorlopig) als zijn laatste beschouwt. In 1984 verscheen zijn eerste fotoboek (Weerzien met Oud-Schiedam). Ik hoop dat hij (desnoods in een ander tempo) toch door zal gaan. Kiela heeft wel plannen voor een volgende video, die Echo 2 zal gaan heten. 'Schiedam langs de straat' is niet in de boekhandel verkrijgbaar, maar uitsluitend te bestellen bij de auteur (tel. 4746510). P.F. 187

Scyedam | 1997 | | pagina 35