Petronella Alida Goudkade (1870-1956) en Arij Prins. Deze foto uit september 1899 werd in Hamburg gemaakt. Schaatswedstrijden, wielrennen en hardlopen hadden de interesse van Arij Prins. Hij stond bekend als een van de beste tijdopnemers bij wielerwedstrijden, zodat zijn portret in sportbla den prijkte. De beste renners kwamen naar Prins toe om hun prestatie te bespreken. Herhaal delijk bevatte het blad "Der Eissport" bijdragen van Arij Prins. Hij maakte reizen naar Rus land en Amerika om schaatswedstrijden bij te wonen en te verslaan. Al kort na aankomst in Hamburg werd Prins lid van de plaatselijke schaatsvereniging waarvan hij reeds spoedig een drijvende kracht werd. Hij richtte de 'Hamburger-Altonaer Eissportver- ein' op. Deze vereniging werd in korte tijd de beste van Duitsland. In 1892 werd Arij Prins op het eerste congres van de internationale vereniging te Scheveningen tot secretaris gekozen. In deze functie was hij in maart 1894 drie dagen op een vergadering in het Beierse hof. Van 1896 tot 1905 was hij bestuurslid van het 'Deutsche Eislauf-Verband'. Terug in Nederland Arij Prins werd in april 1905 als mede-directeur van Apollo aangesteld, samen met zijn vader. Broer Willem zette de zaak in Hamburg voort onder de naam Prins Co. Sinds 1 december 1904 was Arij al in Nederland om z'n verhuizing voor te bereiden en tegen Pasen 1905 ging hij een week naar Alt Rahlstedt om alles in Duitsland af te handelen. Arij ging wonen in een woning aan de Lange Haven 107 te Schiedam (in Scyedam van december 1994 is een artikel over dit pand opgenomen waarin veel over de geschiedenis daarvan te lezen is; Anj Prins 159

Scyedam | 1997 | | pagina 7