Stedenbouw: beschrijving van de tentoongestelde voorwerpen etc. J. de Gheijn; Panorama en plattegrond van de stad Schiedam; opschrift: SCHIEDAMUM HOLLANDIAE CIVITAS AD MOSAM FLUVIUM SITA'; ingekleurde ets; 1598 - F. van Lichtenbergh; Het St. Jacobsgasthuis; onderschrift: 'Het Oude St. Jacobs Gasthuis der Stad Schiedam, zoo als het zich laast vertoond heeft in 't jaar 1785'; ingekleurde teke ning; 1785; Reproducties van deze prent werden verkocht om de nieuwbouw van het gast huis te financieren. - I. van Haastert; Grote Markt met stadhuis; onderschrift: 'Gesigt van het Stadhuys met het Marktveld der Stad Schiedam'; ingekleurde ets; ca. 1770 - I. van Haastert; De Dam, sluisbrug en Korte Dam; onderschrift: 'Gesigt van de Sluys-brug en den Dam na de Kruysstraat tot Schiedam'; ingekleurde ets; ca 1770 - I. van Haastert; Plantage; onderschrift: 'Gesigt van de Plantagie der Stad Schiedam'; inge kleurde ets; ca. 1770 - I. Van Haastert; Korte Haven; ingekleurde ets; ca. 1770 - Anoniem; plattegrond van de waterwegen in Schiedam, uitgave C. Merian; ets; 1654 - G.C.F. Giudici; ontwerp woonhuis C. Nolet aan de Lange Haven 65; potloodtekening; ca. 1800; collectie Gemeentearchief Schiedam - Vermoedelijk R. van Bol'Es; ontwerp woonhuis en twee pakhuizen; potloodtekening; ca. 1785; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; De achterzijde van het weeshuis aan de Lange Achterweg vóór de nieuwbouw van 1779; onderschrift: 'Het weeshuys van binnen te zien'; ingekleurde pentekening; 1778; De tekening is waarschijnlijk vervaardigd voor 'De Beschrijving der Stad Schiedam' door P.S. van der Wielen Vinck, collectie Gemeentearchief Schiedam - I. Kortebrant; De Kethelpoort naar de kaart van Jacques (Jacob) de Gheijn; onderschrift: 'De Kethelse-Poort te Schiedam, ontrent het jaer 1598'; gewassen pentekening; 1755; collectie Gemeentearchief Schiedam, - I. Kortebrant; De Vlaardingerpoort naar de kaart van Jacques (Jacob) de Gheijn; onder schrift: 'De Vlaerdingsche- Poort te Schiedam, ontrent het jaer 1597'; gewassen penteke ning; 1755; collectie Gemeentearchief Schiedam - I. Kortebrant; De Overschiese poort naar de kaart van Jacques (Jacob) de Gheijn; onder schrift: 'De Ouderschiesche- Poort te Schiedam ontrent 't jaer 1598'; gewassen penteke ning; 1755; collectie Gemeentearchief Schiedam - I. Kortebrant; De Hoofdpoort en Rotterdamse poort naar de kaart van Jacques (Jacob) de Gheijn; onderschrift: 'De Hooft- en Rotterdamsche-Poort te Schiedam, ontrent het jaer 1598'; gewassen pentekening; 1755; collectie Gemeentearchief Schiedam - J. Bulthuis naar P. van Liender; De Grote Markt, de vleeshal, het stadhuis en de Grote- of St. Janskerk; onderschrift: 'De Markt en Stadhuis te Schiedam', ets; ca. 1770; collectie Gemeentearchief Schiedam Anoniem; Het stadhuis op de Grote Markt met west- en noordgevel vóór de verbouwing van 1782; onderschrift: 'Het Stadthuys van vooren te zien'; ingekleurde pentekening; 1778; De tekening is waarschijnlijk vervaardigd voor de 'Beschrijving der Stad Schiedam' door 12

Scyedam | 1997 | | pagina 12