P.S. van der Wielen Vinck; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; Het stadhuis op de Grote Markt met oost- en zuidgevel vóór de verbouwing van 1782; onderschrift: 'Het Stadthuys ter zijde gezien'; ingekleurde pentekening; 1778; De tekening is waarschijnlijk vervaardigd voor 'De beschrijving der Stad Schiedam' door P.S. van der Wielen Vinck; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; De zuid- en westgevel van de Grote- of St. Janskerk met het waaggebouw; ingekleurde pentekening; 1778; De tekening is waarschijnlijk vervaardigd voor 'De Be schrijving der stad Schiedam' door P.S. van der Wielen Vinck; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; Doorsnede van de voormalige Rooms-Katholieke kerk op de Dam; ingekleurde pentekening; 1774; collectie Gemeentearchief Schiedam - I. van Haastert; De Grote Markt met het stadhuis; ingekleurde ets; 1775; collectie Gemeen tearchief Schiedam - R. van Bol'Es; Ontwerp voor het nieuwe St. Jacobsgasthuis en gasthuiskerk; gewassen pentekening; 1783; collectie Gemeentearchief Schiedam - J. van Geel; Gezicht op Schiedam vanaf de Maas; ets; 1665; collectie Gemeentearchief Schiedam - H. Horsman; Twee ontweipen voor de Plantage; ingekleurde pentekening; 1767; collectie Gemeentearchief Schiedam - R. van Bol'Es; Kaart van de stad Schiedam met de omliggende heerlijkheden; ets; 1770; collectie Gemeentearchief Schiedam J. Hey; Stadsbeschrijving Schiedam; Onderschrift: 'De aangroei der stad Schiedam met derzelver voornaamste gebouwen en andere merkwaardigheden, kortelijk in verzen ge schetst en met de noodige aanteekeningen verrijkt'; Schiedam 1778; collectie Gemeente archief Schiedam; 13

Scyedam | 1997 | | pagina 13