Economie: beschrijving van de tentoongestelde voorwerpen etc. - J. Lindeman; Naamlijst van het Schippersgilde; inkt op perkament; 1788 - H. Coopman, Tabakscomfoor, Inscriptie: 'Tabaks Comfoort gemaakt en present gedaan door de hooftman Harmen Coopman aan het St. Eloy ofte Smits Gilden der Stad Schiedam 1760'; koper, messing en hout; 1760 Toegeschreven aan P. van Gilse; Gildenbeker; Inscriptie: 'Bokaal van het St. Nicolaas- of Kramersgilde binne de stad Schiedam - 1756 -'; De beker draagt de wapens van de hoofd lieden van het gilde; zilver; 1756; In de 19e eeuw verguld - P. van Gilse; Gildenbeker; Inscriptie: 'Bokaal van het St. Barbara- of Metselaarsgilde binne de stad Schiedam - 1756 -'; De beker draagt de wapens van de hoofdlieden van het gilde; zilver; 1756; In de 19e eeuw verguld; De figuur op het deksel hoort niet bij deze beker. Waarschijnlijk is deze rond 1798 verwisseld met de figuur op het deksel van de Schippers gildenbeker. - P. van Gilse; Gildenbeker van het Schippersgilde; Inscriptie op voet: '1754' en 'R.S.W from J.C. 1860'; De beker draagt de wapens van de hoofdlieden van het gilde; zilver'; 1754; De figuur op het deksel hoort niet bij deze beker. Waarschijnlijk is deze rond 1798 verwisseld met de figuur op het deksel van de Metselaarsgildenbeker; Particuliere collectie - Anoniem; Wijnglas; Inscriptie: "T GROEYEN EN BLOEYEN VAN St JOSEPH'; gegra veerd glas; begin 18e eeuw - Anoniem; Gildenkan van het St. Josephgilde; de kan draagt de wapens van de hoofdlieden van het gilde; gegraveerd tin; ca. 1698 - Anoniem; Gildenring van het St. Josephgilde; op de ring de wapens van de hoofdlieden van het St. Josephgilde; zilver en hout; 1698; deel van een onbekend gildenvoorwerp. - Anoniem; Naamlijst van het St. Nicolaas- of Kramersgilde; onderschrift: 'St. Niecolaas of 't Craamersgilde binne Schiedam 1757'inkt op papier; 1757 - Anoniem; Naamlijst van het St. Josephgilde; onderschrift: "Joseph Gilde Der Stadt Schie dam Anno 1763'; waterverf en inkt op papier; 1763 - Anoniem; Gildenkist van het Crispijn- of Schoenmakersgilde; olieverf, hout en ijzer; 1619; in 1772 vernieuwd; voorwand met tekst en embleem - Anoniem; Gildenkist van het Opreders- of Touwslagersgilde; hout en ijzer; 1733 - Anoniem; Gildenkist van het St. Joseph- of Timmerliedengilde; olieverf, hout en ijzer; ca. 1698; met gedecoreerde voorwand - J.C. Philips; Getij dentabel; Inscriptie: 'Tafel der watergetijen in de Maze in de Goederee de'; ingekleurde ets; 1630; gesign. 'J.O. Philips der et fecit'. - P.F. de la Croix; Portret van Philippus Theodorus van Cloon, burgemeester van Schiedam; olieverf op doek; 1778; collectie Bank Mees Pierson, Rotterdam - P.F. de la Croix; Portret van Anna Catharina Löve, echtgenote van Philippus Theodorus van Cloon; olieverf op doek; 1778; collectie Bank Mees Pierson, Rotterdam - H.A. Bauer; Portret van Anna Sara Vromans, echtgenote van Mr. Bernard Johan Pielat van Bulderen; krijt op papier;1793; 24

Scyedam | 1997 | | pagina 24