- H.A. Bauer; Portret van Mr. Bernard Johan Pielat van Bulderen, burgemeester van Schie dam; krijt op papier; 1793 - P.F. de la Croix; Portret van Mr. Martinus den Beer, vroedschapslid; krijt op papier; 1776 - P.F. de la Croix; Portret van Cornelia Antonia den Beer, dochter van Mr. Martinus den Beer; krijt op papier; 1773 - P.F. de la Croix; Portret van Mr. M.J. Penning, burgemeester van Schiedam; krijt op papier; 1776 - P.F. de la Croix; Portret van Henriëtte de Greve, echtgenote van Mr. M.J. Penning; krijt op papier; 1776 - L. Brasser naar D. Kok; Grote Markt met stadhuis; onderschrift: 'Gezicht van het Raedhuis der stad Schiedam benevens weeklijksche of vrijdagsche-markt'; ets 1777 - Anoniem; Gezicht op Schiedam vanaf de Buitenhaven; ets ca. 1664 - P. Groenewegen; De havenmonding van Schiedam; onderschrift: 'Het Schiedamse Hooft'; etsca. 1795 - Anoniem; De stadskraan en de visbank aan de Lange Haven; ingekleurde pentekening; 1778; de tekening is waarschijnlijk vervaardigd voor 'De Beschrijving der Stad Schiedam' door P.S. van der Wielen Vinck; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; Herdenkingstroffel van de molen de Eendracht; inscriptie: 'Wilhelmus Johannis Heijligers, de Eerste Steen Gelegt tot de Molen de Eendracht'; zilver en hout; 1778. - Anoniem; Rouwschild St. Anthonis- of Zakkendragersgilde; zilver; ca. 1750 - Het Zakkendragershuisje; foto; 1915; collectie Gemeentearchief Schiedam - M. Sallieth; De Walvischvangst; ingekleurde ets; ca. 1785; de ets is uit de Atlas van de Zeehavens der Bataafse Republiek'; collectie A.C. de Voogd van der Straaten - M. Sallieth naar D. de Jong; Het Hoofd met de Voorhaven; onderschrift: 'De Haven van Schiedam/ Le Port de Schiedam'; ets; 1780; collectie Gemeentearchief Schiedam 26

Scyedam | 1997 | | pagina 26