Kunst: beschrijving van de tentoongestelde voorwerpen etc. - Anoniem; Blazoen van de rederijkerskamer De Roo Roosen; onderschrift: 'De roo Roosen van SCHIEDAM'; ets; 1607; uit: 'Constthoonende iuweel bij de loflijcke stadt Haerlem ten versoecke van trou moet ik blijven Zwoolle 1607'; collectie Gemeentearchief Schiedam - Anoniem; Landjuweel der rederijkers; 'Constthoonende iuweel bij de loflijcke stadt Haer lem ten versoecke van trou moet ik blijven Zwoolle 1607'; collectie Gemeentearchief Schiedam - D. van Nieuwlant; Blazoen van de rederijkerskamer De Roo Roosen; olieverf op paneel; begin 17e eeuw; collectie Gemeente Vlaardingen - A. Pijnacker; Aan de oever van een meer; olieverf op doek; 1670; collectie Museum Boijmans Van Beuningen Rotterdam - G. van Vucht; Stilleven met boeken en zalfpotje; olieverf op paneel; ca. 1650; collectie Museum Boijmans Van Beuningen Rotterdam - G. van Vucht; Stilleven met fruit; olieverf op paneel; ca. 1650 - H.A. Bauer; Portret van N. Schieveen, koopman te Schiedam; krijt op papier; 1794 - H.A. Bauer; Portret van C. Schieveen, koopman te Schiedam; krijt op papier; 1794 - H.A. Bauer; Portret van D. van der Hart, echtgenote van C. Schieveen; krijt op papier; 1794 - Anoniem; Boterpot; Delftsblauw; geglazuurd aardewerk; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem; Scheerbekken; Delftsblauw; geglazuurd aardewerk; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem, Theebus Delftsblauw; geglazuurd porselein en verzilverd koper18e eeuw - Anoniem; Schotel; Majolica; geglazuurd aardewerk; midden 18e eeuw - Anoniem; Schotel; Bóeren-Delfts; geglazuurd aardewerk; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem; Schotel; Bóeren-Delfts; geglazuurd aardewerk; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem; Vergiet; Delftsblauw; geglazuurd aardewerk; ca. 1772 - Anoniem; Vergiet; Delftsblauw; geglazuurd aardewerk; ca. 1772 - Anoniem; Diepe schaal; Delftsblauw; geglazuurd porselein; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem; Diepe schaal; Delftsblauw; geglazuurd porselein; 3e kwart 18e eeuw - Anoniem; Loderijnflesje met vogel- en staande figuurdecoratie; glas en zilver; ca. 1780 - Fluitglas; kristal; ca. 1750 - Likeurglas met witte slinger; kristal; ca. 1760 - Slingerglas; kristal; ca. 1750 - Slingerglas; Inscriptie: 'HET GROEYEN EN BLOEYEN VAN RUSTENBURG'; kristal; ca. 1750; Rustenburgh was een buitenplaats aan de Lange Nieuwstraat, ongeveer ter hoogte van het vm. Hoofdbureau van Politie - Anoniem; Baardmankruikje; geglazuurd aardewerk; ca. 1600; opgegraven aan de zuidzijde van de donjon van Huis te Riviere in 1947 - Anoniem; Baardmankruikje; geglazuurd aardewerk; ca. 1600; idem als voren - Anoniem; Horlogeketting met horlogesleutel; zilver; eind 18e eeuw - F. Cochin; Horloge met datumwijzer; zilver; end 18e eeuw; Wijzerplaat en uurwerk vervaardigd door G. Bakker te Amsterdam; 34

Scyedam | 1997 | | pagina 34