Huwelijk Acht maanden daarvóór, op 9 november 1882, trad W.A. in het huwelijk met de 29-jarige Regina Verboom, dochter van de vleeshouwer Arij Verboom (zie ook: Lutke Meijer, p. 146) en de reeds overleden Catharina Maria Weber (zie ook: Scyedam 1994, pp. 176-177). Het Kantongerecht heeft toestemming tot dit huwelijk moeten geven, aangezien vader Arij Ver boom, die toen zelf bijna 68 jaar oud was, dit weigerde. De reden hiervoor is niet bekend. Als getuigen bij het huwelijk traden op: de 60-jarige timmerman Hendrik Albert Redeker en de 26-jarige onderwijzer Dirk Bezemer, resp. oom en neef van W.A., alsmede de 48-jarige koperslager Pieter van Katwijk en de 34-jari- ge gemeentebode Abraham Kooyman, resp. oom en neef van de bruid. Het huwelijk is ingezegend door de bekende Vrijzinnige Hervormde voorganger ds. Francis Ha- verSchmidt. Het paar ging in de Lange Sin gelstraat wonen. De Van Dolders kregen drie kinderen. Het eerste, Johanna Comelia, geboren in 1884, is slechts acht maanden oud geworden. De fa milie was toen al verhuisd naar het adres Singel, wijk A, no. 178. Hier werden de an dere twee kinderen geboren: op 15 april 1888 Arij Catharinus Mari en op 8 juni 1892 Regina Christina. Notaris-benoeming Op 10 april 1886 was notaris mr. K.A. Poortman overleden voor wie Willem Aalbert steeds met veel ijver en inzet had gewerkt. Hij had gehoopt hem te mogen opvolgen, maar de voor keur ging uit naar de zoon van de eerdere notaris, mr. H.M.C. Poortman (1847-1935). W.A. bleef op zijn post. Hij ging echter door met solliciteren. Ongetwijfeld zal hem hierbij hebben opgebroken dat hij niet aan een universiteit had gestudeerd. Hij kon nog zo nauwgezet en ijverig zijn en nog zoveel wetskennis hebben, andere kandidaten hadden de meester-titel behaald, en hij niet. Zo had hij al twee-en-vijftig maal gesolliciteerd toen op 29 mei 1899 notaris H.W.M. Roelants overleed. W.A. zag opnieuw zijn kans. Echter, de drie overgebleven Schiedamse notarissen, Poortman, Roldanus en Blaisse pleitten er in een officieel adres voor om de vacature te Schiedam vanwege de slechte economische situatie niet te vervullen. Zij wilden dat er in Vlaardingen naast de bestaande notaris een nieuwe zou komen. Van Dolder wees er in zijn sollicitatie op dat in een stad met 26000 inwoners zoals Schiedam, vier notaris sen niet te veel was. Artikel 3 van de Notariswet sprak immers van één notaris op 4000 zielen! In het Arrondissement Rotterdam, waartoe Schiedam behoorde, was het aantal notarissen officieel bepaald op 82. Aangezien het aantal standplaatsen, inclusief die van Roelants slechts 73 bedroeg, konden er in het Arrondisement dus nog 9 nieuwe standplaatsen bij. In feite - Regina Verboom (1853-1910) met zoontje 33

Scyedam | 1998 | | pagina 33