betoogde Van Dolder - hadden de vier notarissen het, toen Roelants nog leefde, zo druk dat sommige Schiedammers moesten uitwijken naar de notaris in het driekwartier verder gelegen Overschie! Van Dolder's volhardendheid werd beloond, want op 27 juli 1899 werd hij bij Koninklijk Besluit benoemd tot notaris bin nen het Arrondissement Rotter dam met als standplaats Schie dam. Op 23 augustus moest hij vervolgens bij de Arrondisse- ments-Rechtbank in Rotterdam de daartoe vereiste eed afleggen. Van Dolder werd als notaris ho gelijk gewaardeerd. Van diverse kanten werden zijn werkkracht en inzet geroemd. "Zijn leven was werken", zei een collega bij zijn begrafenis. Het werken was hem een behoefte en zo werd het wer ken zijn leven. Zijn medewerker en kandidaat-notaris A. Reijers merkte bij die gelegenheid op dat Van Dolder bovenal "wars was van alle franje, zijn adviezen wa ren kort maar duidelijk en juist." Hij had volgens hem "het zuivere, juridische instinct en daarbij een uitgebreide kennis van het recht en van de jurisprudentie." Naast zijn werk als notaris ontwikkelde Van Dolder nog diverse andere activiteiten. Zo was hij van 1899-1910 secretaris-penningmeester van het Stads Ziekenhuis. Op 1 juni 1900 werd hij verkozen tot secretaris van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Protestanten Bond. Vanaf de oprichting van de Hollandsche Algemeene Verzekerings (HAV)-Bank op 8 juli 1903, was hij er President-Commissaris. Op 3 november 1903 werd hij ook nog benoemd tot secretaris-penningmeester van de polder Oud- Mathenesse. Voorts was hij commissaris en lid van de Raad van Toezicht van de Provinciale Crediet- en Spaarbank. Tenslotte was hij nog directeur van de begrafenisvereniging "Belangstelling in onze Stadgenooten" en medeoprich ter van de exploitatiemaatschappij voor onroerende geoederen Vooruit". Gezin Toen W.A. eenmaal notaris was geworden, verhuisde het gezin naar het adres Nieuwstraat 30. Daar was ook de notarispraktijk. Zijn zoon Arij doorliep de HBS in Schiedam en werd later kandidaat-notaris. Dochter Regina Christina ging eerst naar de Huishoudschool aan de Laan I I Er li11 «til I Ifiü mm Werk ti*i •«fit Herenhuis aan de Tuinlaan 24 34

Scyedam | 1998 | | pagina 34