van Meerdervoort in Den Haag en later naar kostscholen in Bonn en Brussel. Het verblijf in Brussel was overigens maar kort, aangezien op 21 januari 1910 haar moeder Regina Verboom plotseling - na een korte griep - kwam te overlijden. Zij was 56 jaar. De dochter moest toen het huishouden voor haar vader gaan doen. W.A. ging zeer gebukt onder het verlies van zijn vrouw, maar het leven ging door. Op 7 mei 1912 verhuisde hij naar het monumentale pand Tuinlaan 24 dat volgens de overlevering aan de bekende architect Jan Guidici wordt toegeschreven. Het notariskantoor werd verplaatst naar Tuinlaan 26. Zijn dochter trouwde in 1916 met Jacobus Johannes Hage en vertrok naar Heemstede. In haar plaats kwam de huishoudster mej. C. Vormer. Warm hart Als mens was Van Dolder een man van plichtsbetrachting. Hij had veel bereikt, maar hij was eenvoudig gebleven. Hij had een sterk waarheidsgevoel waardoor hij soms stroef over kon komen. Daarnaast had hij echter een warm hart voor zijn medemens. Zijn grote passie buiten het werk was fietsen. In en rond Schiedam maakte hij graag lange fietstochten. Van Dolder is gestorven zoals hij geleefd heeft. Strijdend. Strijdend tegen een ongeneeslijke ingewandskwaal. Tegenover zijn kinderen hield hij zich goed, maar het einde kwam onvermij delijk op 25 maart 1922. Drie dagen erna is hij begraven op de Algemene Begraafplaats. Het woord voerden o.a. de directeur van de HAV-Bank, Gerrit Willem van Bergen Walraven en de voorganger van de Nederlandse Protestantenbond D. Rook. Bronnen: Archief Van Dolder, in bezit van W.A. Hage, Amstelveen Lutke Meijer, G. "Het levend verleden van Schiedam", Zaltbommel, 1981 Noordegraaf, H. "HaverSchmidt en Schiedam", Schiedam, 1994 Schiedamsche Courant, resp. van 25 en 29 maart 1922 35

Scyedam | 1998 | | pagina 35