Anoniem Portret van Servaes Pietersz. Fabri (1552) Zie afbeelding op pag. 67 Olieverf op paneel, 95 x 72 cm. In de rechter bovenhoek staat: AO 1552 Aetatis 52 Waarschijnlijk is het wapen in de linker bovenhoek later toegevoegd omdat onder het wapen de datering AO 1597 staat. Van Servaes Pietrsz. Fabn is voldoende bekend omdat hij een belangrijk haringreder en priester in Schiedam was in de 16e eeuw. We weten niet wie de kunstenaar is. Was hij mis schien uit Schiedam afkomstig of uit Rotterdam, Dordrecht of Delft? Zijn er gegevens bekend over andere portretten van Fabri? Is er op schrift een opdracht gegeven of een afrekening genoteerd? Anoniem Portret van een edelman (1587) Olieverf op paneel, doorsnede 17,5 cm Er is niet veel meer te vertellen over dit portret dan het kopje aangeeft. Het werk is gedateerd naast het linker oor van de edelman. Op de achterzijde staan geen gegevens vermeld. Helaas weten wij niet wat de reden is dat mevrouw Lechner-Oosterman het portret aan het Stedelijk Museum Schiedam heeft gegeven. Misschien waren bij haar meer gegevens bekend over de herkomst van het portret. Wie is deze edelman? Was hij verbonden aan het kasteel in Spie- ringshoek? De beschreven portretten zijn op de tentoonstelimg te zien. Mochten nieuwe gegevens over deze werken tijdens de tentoonstellingsperiode bekend worden dan zullen wij dat graag in de tentoonstelling vermelden en uiteraard ook in het Bulletin van het Stedelijk Museum Schie dam. 78 Pieter Jacobsz. Veenlant, 1489. Burgemeester van 1482 tot 1515, alsmede jarenlang kerkmeester (Coll. Philadelphia Museum of Art) Niet op de tentoonstelling aanwezig

Scyedam | 1998 | | pagina 38