werf en dateert van ca. 1918/20. De sloop werd afgerond in juli. De Historische Vereniging heeft de hal in januari /februari op foto en op video gedocumenteerd. Het verdwijnen van de hal valt, ironisch genoeg, samen met het verdwijnen van het scheepsreparatiebedrijf als zelfstandi ge onderneming. Uit persberichten valt namelijk op te maken, dat de Schiedamse vestiging van de Holding Wilton-Fije- noord, door de nieuwe eigenaar (de Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij) wordt doorgesluisd naar de Yssel-Vliet Combinatie (scheepsnicuwbouw en -re paratie), die daardoor de kans ziet zich op het terrein van Wilton-Fijcnoord in Schiedam te vestigen. 7 mei 1998 hIOLENMUNTEN EN DE WALV1SCH Op 7 mei sloeg burgemeester R. Schee- res bij De Nederlandse Munt in Utrecht de eerste van een serie Schiedamse mo- lenmunten: vijf exemplaren met afbeel dingen van de vijf molens. De ontweipen zijn van Willem Vis. Tot 4 september zijn deze munten bij een groot aantal Schie damse winkeliers betaalmiddel. Op de munten staat een waarde vermeld van 2Vi Euro, overeenkomend met 5 gulden. Spe ciale verzamelsets zijn verkrijgbaar o.a. bij de VVV-Schiedam en voor personen buiten Schiedam via het Actie-comité 'Help De Walvisch uit de Brand', mevr. J. Winkelman, telefoon 010-426 12 91. De munten zijn bedoeld voor de promotie van de Schiedamse molens, waarbij de opbrengst ten goede komt aan de restaura tie van molen "De Walvisch". Die restauratie vordert overigens gestaag. Op 23 juni werden de ijzeren rollenlagers en de keurkuip geplaatst, waarop later de kap zal draaien. De restauratie zal pas in de tweede helft van 1999 kunnen worden afgerond. 115 De Scheepsbouw/lal van Wihon-Fijenoord, gebouwd ca. 1920. gesloopt 199S. (Foto's M. van Apeldoorn)

Scyedam | 1998 | | pagina 35