zouden worden. Dit durfden we zelf niet aan, dus hulp gevraagd aan een familielid die met restauratiewerkzaamheden bekend was. De houten zoldervloer moest voor dit karwei verwij derd worden. Deze werd meteen spijkervrij gemaakt en is later omgekeerd teruggelegd. Wat we nooit hadden verwacht is dat er zoveel tijd in schilderwerk aan balken en spanten zou gaan zitten: ongeveer 400 uur. Door al deze inspanningen werd de zolder wel het mooiste en meest authentieke gedeelte van het huis. Tijdens het repareren van het dak vertelde een oudere dame een leuke anekdote. Zij had als jong meisje ongeveer 50 jaar geleden in ons huis gewoond en was verhuisd omdat het dak zo slecht was. Vijftig jaar later kwam ze regelmatig langs om te kijken naar de vorderingen. Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat in de tussenliggende jaren er voor honderdduizenden guldens aan het pand verbouwd is, zonder het meest noodzakelijke aan te pakken. De tussenverdieping Na enkele maanden rust startten we het volgende gedeelte, de tussenverdieping. Hier waren in de achtergevel twee ramen dichtgemetseld, waarvan wij er in overleg met de buren maar één weer in gebruik hebben genomen. Dit verliep ook niet zonder slag of stoot, want deze muur stond op instorten. Dus vol goede moed weer de stempels uit de kelder en de muur er uit gehaald, de ijsselsteentjes afgebikt en de muur weer opgemetseld. Maar nu met één raam erin. We hebben er voor gekozen om alles meteen te isoleren, nieuwe ramen met dubbel glas, maar wel volgens oud model. Op de tussenverdieping is nu een slaapkamer, badkamer, werkkamer en een ruime overloop gecreëerd. Tijdens deze verbouwing werd ons pand in februari 1995 145 Het opvijzelen van de kap. (Foto: Coster)

Scyedam | 1998 | | pagina 25