versterkt met houten lassen en aangevuld met nieuwe houten en stalen balken. De bedradingen en leidingen werden vernieuwd. De nieuwe keukens en badkamers werden volgens de wensen van de kopers uitgevoerd, zodat er geheel verschillende appartementen zijn ontstaan. Het trappenhuis werd vernieuwd en een fietsenberging gecreëerd. Twee appartementen kregen aan de achterzijde een frans balkon. Het top appartement beslaat de gehele boven etage. Daarvoor werden aan de voorzijde twee nieuwe, maar in de stijl van het pand aangepaste dakkapellen aangebracht en aan de achterzijde één. Het dakvlak aan de Grote Markt kreeg een plat raam. Er kwam tevens een dakterras waarvoor de dakconstructie iets moest worden aangepast. In de grote woonruimte zijn de binten en balken van het dak prachtig te zien en via de openslaande deuren komt men op het dakterras. Ook de damesmodezaak is opgenomen in de restauratie. De bestaande houten vloer werd vervangen door een betonvloer, plafonds werden vernieuwd en de muren van spuitwerk voorzien. De buitengevel is grondig onder handen genomen, maar aan de nissen aan de kant van de Grote Markt mocht niets veranderd worden. Wel zou het mogelijk zijn te zijner tijd op het witte gedeelte een mooie reclame aan te brengen. De gevel werd gereinigd, de oude voegen uitgehakt en voorzien van een knipvoeg, de raamkozijnen gehandhaafd, de schuiframen zelf zijn vernieuwd naar oorspronkelijk model, met de juiste roedenverdeling en met enkel glas, alles volgens de regels van de welstands- en monumenten commissie. En dan blijkt er ineens een prachtig pand te staan, een gebouw met allure. Op 1 maart 1998 kon de winkel weer betrokken worden en vervolgens op 1 april de vijf apparte- 152 Boterstraat 89, le verdieping zijde Grote Markt, 1996 .(Foto: Hans Hill)

Scyedam | 1998 | | pagina 32