sloegen. Het plaveisel op de landhoofden der brug dat bestaat uit vrij gladde tegels en die, nog geheel nieuw, en door den voortdurenden regen nog glibberiger waren, boden te weinig hou vast voor de hoeven der paarden met hun zware vrachten achter zich. Na eenige vergeefsche pogingen en nadat de paarden van de wagens waren losgemaakt, slaagde men er in door kleeden onder de dieren te leggen, hun weer op de beenen te helpen. Het plaveisel werd nu met zand bestrooid en nu werden opnieuw de wagens in beweging gebracht, en ditmaal zonder ongevallen, werden zij beide op het midden der brug geplaatst. De proef gaf de meest schitterende resultaten. Dan werd een der beide kleppen opgedraaid en de beide wagens, dank zij de goede hulp der toeschouwers, zonder paarden achteruit op de dichte klep gereden, die nu de gansche vracht droeg, steunende op dat gedeelte, wat onder de landhoofden zich uit strekt. Ook deze proef voldeed uitstekend en het bleek dat de doorbuiging, die volgens de berekening kon geschieden, niet werd overschreden. Aan alle eischen heeft bouwwerk vol daan, en is het thans door de gemeente geaccepteerd. Met voldoening mag de heer Doedes op dit werk terugzien. De brug is zeer eenvoudig in haar uiterlijk. Langs beide zijden bevinden zich de hekken, die geen enkele noemenswaardige versiering bevatten, terwijl op de hoeken der landhoofden vier eenvoudige één-pits-lantaams zijn geplaatst. De brug is geheel vlak en de kleppen raken elkander niet. Het open en dicht draaien gaat heel gemakkelijk, zoodat de brugwachters zich kunnen verheugen in een aanmerkelijk gemakkelijker taak. De brug is thans voor voetgangers geopend en zal morgen ook voor rij- en voertuigen in gebruik worden genomen. 26

Scyedam | 1999 | | pagina 26