C.KOK Cadeau. Een Zilveren Theelepel met onze JULIANAKERK is altijd een aardig UITSLUITEND VERKRIJGBAAR BIJ BROERSVEST - 93 terrein ook de definitieve plek wordt. Op 20 oktober 1930 beoordeelt een jury de ingediende bouwplan nen. Het plan van architect A.v.d. Kraan te Rotter dam blijkt het winnend ontwerp te zijn. Intussen is ook een naam voor het nieuwe gebouw bedacht: Julianakerk. Zoals in dergelijke situaties te doen gebruikelijk wordt aan het Koninklijk Huis toestem ming gevraagd tot het voeren van deze naam. Op 24 november 1930 wordt er bericht ontvangen dat H.K.H. Prinses Juliana er mede akkoord gaat dat de nieuwe kerk haar naam zal dragen. Op 6 juni 1931 vindt de eerste steenlegging plaats door Ds Jonkers. Het opschrift op de steen luidt: "Den zesden juni 1931 is de eerste steen van dit kerkgebouw gelegd door: Ds. J.F.Jonkers. Dat uw oogen open zijn dag en nacht over dit huis 2 Kron 6:20A. Voorts wordt een koker met een oorkonde ingemetseld. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemers Heijns- broek en Leenderts. De toren krijgt twee luidklok- ken. De grootste van de twee is een 'C-klok' met een onderdiameter van 76 centimeter en een gewicht van circa 265 kilogram. Als tweede klok de kleine terts, een 'Dis', met een onderdiameter van 63 centi meter en ongeveer 150 kilogram zwaar. De materi aalsamenstelling is: 78 delen rood-koper en 22 de len zuiver Banka-tin. Op 15 juni 1931 besluit de kerkenraad om de bouw van het kerkorgel op te dragen aan N.V. Standaart's Orgelfabrieken te Schiedam. Voordat het gebouw gereed is blijkt al dat de belangstelling van de gemeenteleden voor een vaste zitplaats groot is. Bij na 1300 zitplaatsen zijn door de gezamenlijke ge zinnen in de Westwijk aangevraagd. Dit cijfer over treft het aantal zitplaatsen dat beschikbaar is. En dat terwijl men heeft gepland voor de - in de komende drie jaren - te verwachten nieuw inkomende gezin nen 150 plaatsen in reserve te hebben (een groot deel van Schiedam-west moet dan nog worden ge bouwd!). De kerkleden wordt dan ook dringend ge vraagd om na te gaan of het gevraagd aantal plaat sen per gezin niet met een kan worden verminderd. Of dat ook gelukt is, is niet na te gaan. Het vraag- 95 Schiedamsch kerkblad 14 jan. 1933

Scyedam | 1999 | | pagina 15