5 september 1999 L1DUINABAS1LIEK De restauratie van het neo-gotische kerkge bouw aan de Singel 104, en van de aangren zende pastorie Singel 106 is voltooid. In juni werden de banken in het achterdeel van de kerk teruggeplaatst en konden de laatste stei gers rond de toren worden weggehaald. Hoe wel er tijdens de restauratie van de afgelopen jaren altijd, eerst achterin, later voorin, kerk diensten bleven plaats hebben, zal de kerk op 5 september officieel weer in gebruik worden gesteld. In september 1999 zal het gebouw van de Historische Vereniging een ereschildje ont vangen. In het oktobernummer zal nader op de restauratie worden ingegaan. juli 1999 FINSE SCHOOL Het Fins houten schoolgebouw uit 1949, Schoolstraat 8, heeft op enkele maanden na, 50 jaar aan de Schoolstraat gestaan. In juli is een deel gesloopt, maar de helft is in delen opgeslagen bij de gemeente om volgend jaar weer te worden opgebouwd bij de nieuwe wijk Sveaparken in Schiedam-Noord om daar een tweede leven te beginnen. Naar verluidt was de staat waarin de school verkeerde niet slecht na 50 jaar, maar toch van dien aard, dat het te kostbaar was het gehele gebouw met 8 lokalen te herbouwen. Ons verzoek van vorig jaar fe bruari de unieke houten school te. behouden, heeft positieve gevolgen gehad, waarvoor we de Gemeente Schiedam zeer erkentelijk zijn. Blijft nog één wens: het behoud van de maje stueuze plataan op de hoek met de Warande die voor de nieuw te bouwen Jozefschool wat in de weg staat. NIEUWE UITGAVEN - In december 1998 verscheen: "Schiedamse molens in beeld", catalogus in brochurevorm bij de reeds beëindigde ten toonstelling in het Nederlands Gedistilleerd Museum. Hierin een opsomming van de tentoongestelde kunstzaken, voornamelijk prenten en schilderijen, met een gedocumenteer de verhandeling door Henk Slechte. Omvang 36 pag. Prijs 3,50. Verkrijgbaar in het museum. (De expositie is beëindigd op 28 februari 1999.) Het boekje is een voorpublicatie van een hoofdstuk uit het te doen verschijnen boek met dezelfde titel. - Op 18 april 1999 verscheen: "Van der Burg Schiedam. Vijf eeuwen geschiedenis van een Zuid-Hollands R.K. ge slacht afkomstig uit Zouteveen". Auteur: Mr.Dr. V A M. van der Burg, Kersbergenlaan 35, 3703 AL Zeist, tel.: 030 - 6917375; uitg.: Barjesteh van Waalwijk van Doom Co's Uitgeversmaatschappij, Oudedijk 144a, 3061 AP Rotterdam, tel.: 010 - 2133767. Omvang 253 pag., 67 foto's, personenregister. Prijs 80,00 15,00 verzendkosten), te bestellen bij de uitgever of de auteur. Het boek heeft niet alleen voor de familie Van der Burg, maar ook voor Schiedam betekenis. Niet van elke in Schiedam woonachtige familie loopt gedu- 114

Scyedam | 1999 | | pagina 34