nisatie die de vooruitgang niet schuwt, want via het Internet kun je ver in het lokale verleden teruggaan. De Historische Vereniging ontstond in een periode, dat de Schiedamse molens 'ontdekt' werden als waardevol erfgoed. En dus kom je de naam Geerdes ook tegen in initiatiefgroepen die molen De Vrijheid lieten restaureren en, later, voor de wederopbouw van De Palmboom zorgden. Maar zijn liefde voor de stad reikte verder. Als bestuurslid van de Spaarbank Anno 1820, later de Bondsspaarbank en als zodanig opgegaan in de VSB, steunde hij goede doelen op sociaal-, onderwijs-, sport-, en cultureel gebied. Het fonds, waaruit charitatief werk financieel werd ondersteund, bestaat nog steeds en het is niet overdreven om het als een motor te zien van het culturele klimaat in Schiedam, omdat het voor enthousiaste, ideerijke vrijwilligers toch vaak handig en noodzakelijk is om ook over kapitaal te kunnen beschikken. Het is niet waarschijnlijk dat actieve Schiedammers Frans Geerdes ooit boos hebben zien kijken. De beminnelijkheid stond op zijn gezicht geschreven. Geerdes was niet het soort notabele dat zich in eigen elites terugtrekt; als we denken aan weldoeners die het naoorlogse Schiedam beschaving hebben bijgebracht, dan staat Geerdes ergens in het midden, en zelfs zou hij het liefst een beetje schuilgaan achter de schouders van geestverwanten." Aldus Kor Kegel. Graag stemmen wij met deze woorden over de mens Frans Geerdes en zijn werk, in. Wij bewaren aan hem een uitermate goede herinnering! 86 28 oktober 1995 Onder toeziend oog van de mede-oprichters van de Historische Vereniging Schiedam, Ria Janse en Cees van der Geer, bevestigt Frans Geerdes een 'Scidam-schildje' aan een geres taureerd pand. De a/beelding op het schildje is tevens het logo van de vereniging. Dit logo is, op voorstel van Frans, overgenomen van een antieke tegel die hij in bezit had. De vere- niging voert dit logo sedert de oprichting in 1975.

Scyedam | 1999 | | pagina 6