Plafondschildering op linnen in de achterkamerna schoonmaak, vóór restauratie. (Foto: R.W. Poels, januari 1997) omtimmering van de vensters aan de voorzijde is een kopie van iets soortgelijks als in het pand Korte Kerkstraat 7. Hoewel deze onderdelen in stijl zijn uitgevoerd zijn ze niet origineel. Aan de achterzijde zijn openslaande deuren naar de binnenplaats gemaakt. Op deze binnenplaats werd een klein stukje van een mozaiekvloer gevonden. Het patroon is gedocumenteerd en enkele stukjes zijn bewaard. De grenenhouten vloer in de keuken is geheel gerestaureerd. Hiervoor is achterin eerst een rot stuk bint vervangen en zijn enkele poertjes opnieuw opgemetseld. Van alle delen zijn mes en voeg schoongekrabd. De delen pasten derhalve beter en zo werd de vloer dichter gelegd. Ook een enkel rot stuk is niet teruggelegd en het zo ontstane tekort is met andere houten delen onder het keukenblok opgevuld. Intensief schuren haalde de oorspronkelijke rode -door een hoog harsgehalte veroorzaakte- kleur onder een verweerde vieze grijze laag vandaan. De vloer van de voorkamer is gelegd met uit oude binten gezaagde grenen delen. Voordat dit gedaan is, moest de onderliggende constructie vervangen worden. Hoewel de semi moderne parketvloer er stevig uitzag, bleek deze min of meer zwevend opgehangen te zijn en de onderliggende constructie hing in wezen aan de parketvloer. Zou de draagconstructie van de voorkamervloer niet vervangen zijn, dan zou bij voldoende belasting, bijvoorbeeld het glasheffen tijdens oud-en nieuw, de vloer een paar decimeter gezakt zijn. Met de genomen maatregelen echter is de vloer 140 «yp:

Scyedam | 1999 | | pagina 24