Bij aku den 28 Maart 19 M voor Mr. H. M. C. POORTMAN, notarii te Schie dam, verleden en met de Koninklijke bewilliging onder No. 93 geplaatst in hét Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van den 22 April d. a. v. Nr. 433, is OPGERICHT de Naatnlooze Ven- eoettohap „LOOPUYT's BANK", gevestigd te Schiedam. 16155.11 Pieter Loopuyt. In het pand L. Haven 97, waarin vroeger de "Bond van Distillateurs en Likeurstokers was gevestigd zijn in consoles de bestuursleden ge beeldhouwd. en ook haar kerkelijke gezindheid kan een rol hebben gespeeld. Haar in Schiedam wonen de zoon Pieter behoorde tot de N.H.-kerk, waar hij evenals zijn overgrootvader deel uitmaakte van het kerkbestuur. Het huis, dat de Loopuyten aan het begin van hun huwelijk aan de Lange Nieuwstraat hadden gebouwd zal in 1914 worden verkocht aan de Rotterdamsche Bank. De oude archieven van Loopuyt worden dan ingebracht bij het Ned. Economisch Historisch Archief in Den Haag. 10. Pieter Loopuyt Pieter Loopuyt, geboren op 8 februari 1859 volgt zijn vader op in het bedrijf. Als voorbe reiding op zijn carrière wordt hij op 18-jarige leeftijd voor zijn studie naar Duitsland gezonden en op 26.1.1882 komt hij via een verblijf in Londen in Schiedam terug. Hij trouwt op 16 mei van hetzelfde jaar te Roermond met Anna Emilie Claus, welk huwe lijk kinderloos zal blijven. Op 31.5.1887 wordt hij in de firma P. Loopuyt Co opgeno men, maar Pieter heeft de wind niet mee. De distilleerderij heeft zich overwegend toege legd op de levering in vaten. In 1897 neemt Loopuyt deel in de glasfabriek van van Deventer op de Buitenhavenweg. In de 20e eeuw wordt jenever steeds meer een merkarti kel, dat in geëtiketteerde flessen moet worden geleverd. Met de gezondheid van Pieter Loopuyt gaat het niet goed. Bij de kaarsenfabriek Apollo is hij wel president-commissaris geweest, maar J.M. van der Schalk moet op vergaderingen herhaaldelijk voor hem waarnemen en volgt hem daar op. De bankzaken van de firma Loopuyt zijn al in 1914 overgegaan naar de N.V. Loopuyts Bank, waarvan J.M. van der Schalk president-commissaris is en I.Th.M..Nolet directeur. De bank is aanvankelijk gevestigd op de Hoogstraat nr. 186 en gaat dan naar de Lange Nieuwstraat nr. 133a. In de dertiger jaren zal de bank door fusie ophouden te bestaan. 11

Scyedam | 2000 | | pagina 11