het veen ernaast omhoog kwam en het zand in de diepte verdween. Omstreeks 1880 is de houten bovenbouw vervangen door een ijzeren. Deze is op zijn beurt in 1959, vervangen door de huidige dubbelsporige stalen vakwerkbrug. Die brug heeft slechts één overspan ning, die ten gevolge van de zeer scheve kruising een grote lengte (51,6 m) heeft. Brug over de Poldervaart in de lijn naar Hoek van Holland Ook de spoorlijn van Schiedam naar Hoek van Holland kruist de Poldervaart. Deze spoorlijn werd aangelegd omstreeks 1890. Twee vanwege de scheve kruising ten opzichte van elkaar verschoven stalen vakwerkbruggen werden toen gebouwd. Toen de Poldervaart gedeeltelijk werd gedempt, en in het deel bij deze spoorbrug het peil aanzienlijk werd verlaagd, was de bouw van een nieuwe brug noodzakelijk. In 1975 werd een vervangende betonnen brug gebouwd. Berichten in de krant. In 1846 had Schiedam nog geen regelmatig verschijnende krant. In "De Nederlanosche Stoompost" van 5 augustus 1846 stond een verslag van de eerste steenlegging: "Bij gelegenheid van Z.M. jongste bezoek aan de stad Schiedam, heeft het Hoogstdenzel- ven behaagd de werken van den Hollandschen spoorweg aldaar in oogenschouw te nemen en op verzoek van den heer ingenieur-directeur F. W. Conrad, den eersten steen te leggen van de in aanbouw zijnde brug in de vaart nabij het station. Aan twee kinderen van den ingenieur -directeur mogt daarbij de eer te beurt vallen, om tot opperlieden van Z.M. te verstrekken en het schootsvel, de zilveren truffel en de kalkbak aan te geven, die voor deze gelegenheid met veel smaak waren in gereedheid gebragt. Eene gepaste aanspraak van den ingenieur-directeur, en van den heer Burgemeester van Schiedam, werden door Z.M. minzaam beantwoord, waarbij het driewerf herhaalde Leve de Koning, door eene De brug over de Poldervaart. Het middendeel kon 0,5 m omhoog. 20 TriJ-LUUiisr

Scyedam | 2000 | | pagina 20