Tekening van Vrouwe Aleida, zoals deze is afgedrukt in het boek "Mate- nesse en het huis te Riviere In dit boek uit 1939 is ook het Schiedams Stedelied afgedrukt. Vanuit Rotterdam vestigt hij zich op 22 september 1908 in Schiedam en gaat wonen aan de Lange Nieuwstraat 185. Hij is ruim 32 jaar in het Schiedamse onderwijs werkzaam geweest. Eerst aan de openbare lagere school C (de Blauwhuisschool) en daarna aan - de sinds 1920 - aan de Huysmansstraat gevestigde school G. Op 1 januari 1941 gaat hij met pensioen en aansluitend daarop verhuist hij op 30 oktober 1941 naar Maartensdijk. Albert Baan dirigeert voor de Tweede Wereldoorlog zanghuiden op de Grote Markt. Hij schrijft ook teksten voor liederen en bedenkt er melodieën bij. In 1940 maakt hij bij de grote planten- en bloemententoonstelling een 'Polyanthaliedje'. Baan is ook degene die tekst en melodie van het Schiedams Stedelied componeerde. De musicus en toenmalige stadsbei- aardier Cor Don heeft een begeleiding bij melodie van Baan gemaakt. Cornelis Don is op 11 juni 1913 te Vlaardingen geboren. Zijn muziekstudie begint hij met accordeonlessen. Daarnaast speelt hij piano, trompet en drums. In 1937 wordt Schiedam zijn woonstad. Daar volgt hij bij Ferdinand Timmermans lessen carillon-spel. Op 15 juli 1953 wordt een verdere studie aan de Koninklijke Beiaardschool te Mechelen bekroond met het einddiplo ma. In 1956 volgt hij zijn leermeester Timmermans op en wordt beiaardier van Schiedam, later ook van Rotterdam. Enkele jaren voor deze benoemingen is hij reeds beiaardier van Vlaardingen geworden. Cor Don overleed 21 juli 1981. In 1950 is het Schiedams Stede lied, dat aanvangt met de woorden "Waar de Maastroom breed en krachtig...", onder auspiciën van de vroegere Stichting "De Schiedamse Gemeenschap" ter gelegenheid van het 675-jarig bestaan van de stad als bladmuziek uitgegeven. Het 725-jarig bestaan van Schiedam is aanleiding in Scyedam het stedelied opnieuw af te drukken en aldus onder de aandacht te brengen. 23

Scyedam | 2000 | | pagina 23