De Finse school aan de Schoolstraat 9, gebouwd 1949. In 1999 werd de linkervleugel gesloopt en de rechtervleugel gedemonteerd en opgeslagen.. (Foto: R.W. Poels, 1987) aardige informatie. "De Schiedammer" 5 november 1949: Het is zover! Vrijdagmorgen om half 10 stapten de leerlingen van de Theo Thijs sen- school aan het Edisonplein met het hoofd van de school de heer Van Woerkom, en hun leraren naar het nieuwe scholencomplex aan het Lorenzplein, waar zij het grootste deel van de daar gebouwde Finse scholen in beslag namen. Zes klassen vullen de jongens en meisjes en dan is er nog een lokaal beschikbaar voor het handwerkonderwijs en de schoolftlm. De kleuterschool aan de Laan profiteert ook van deze nieuwe school, want voor de kleuters uit het oostelijk stadsdeel zijn er 2 klassen gereserveerd. De 6 resteren de, bijna ook voltooide lokalen van dit scholencomplex komen in gebruik bij het katholiek onderwijs. "Nu de school van de heer Van Woerkom de zaak aan het Edisonplein heeft ontruimd, zal hier zo spoedig mogelijk de M.O.K.-school voor moeilijk opvoedbare kinderen met de lessen een aanvang nemen. De "Nieuwe Schiedamsche Courant" verhaalt de ingebruikname van de "LAATSTE DER FINSE SCHOLEN DE ST.MAR1ASCHOOL" en de inzegening door deken R.J.Reijnen op dinsdag 21 november. Die dag was tevens de eerste schooldag in dit gebouw. Vrije werk zaamheid voor een uurtje en daarna deze ochtend vrijaf! Tot dan toe waren de kinderen over 5 of 6 gebouwen verspreid. En Burgemeester Peek herhaalde het nog maar eens: "Beter een halve oplossing dan geen. daarmee memorerende aan gemeentebesturen die 62

Scyedam | 2000 | | pagina 26