Ingangpartij van de Finse school aan de Schoolstraat. (Foto: R. W. Poels, 1999) deze houten scholen niet wilden, en daarbij concluderende dat het nu zelfs meer dan een halve oplossing bleek te zijn. De Mariaschool zou uiteindelijk de 5 lokalen van de noordelijke vleugel (Dr.Zamenhof- straat) 2 lokalen in de aanliggende vleugel (Fahrenheitstraat) in gebruik nemen. Het lot van de Schiedamse Finse Scholen In 1956 betrok de openbare school een nieuw gebouw aan het Lorenzplein, grenzend aan het terrein van de Finse school. De vrijkomende ruimte werd betrokken door de W.A.Lief- landschool. Wegens opheffing verliet de Mariaschool in juli 1970 het Finshouten schoolgebouw. Nadat tenslotte de W.A. Lieflandschool in 1972 naar een nieuw gebouw verhuisde werden de totaal 16 lokalen benut door diverse maatschappelijke en culturele instellingen, maar ook onderwijsorganisaties, zoals de Streekschool Rotterdam-Noord, het kleuteronderwijs. Wijkcentrum-oost, 'De Ooievaars', het Rode Kruis, een consultatiebureau en K.S.C.A. (Katholieke Stichting voor Sociale en Culturele Aangelegenheden). Om 2.15 uur in de nacht van 30 juni 1979 kwam bij de brandweer een melding binnen van brand in de Finse school. Een deel van het gebouw stond toen al leeg. De noordelijke vleugel, waar de K.S.C.A. was gevestigd, werd geheel verwoest. Het andere deel was blijven staan en was onaangetast.. Daaruit konden door de bewonersvereniging Schiedam- Oost nog alle spullen worden gehaald en elders opgeslagen. 63

Scyedam | 2000 | | pagina 27