De Finse school aan de Schoolstraat (Foto: R. W. Poels, 1999) De overgebleven gebruikers werden elders gehuisvest. Niet lang daarna werden de restan ten gesloopt. De Finse school aan de Schoolstraat hield het langer vol. Deze heeft tot het laatst toe gediend als buffer voor de St. Josefschool voor basisonderwijs. Een deel van het gebouw heeft ook andere gebruikers gehad. Een aantal jaren maakte een streekschool er gebruik van. En in maart 1987 werd een vergunning verleend om de vleugel aan de Schoolstraat inwendig te verbouwen tot Boddaertcentrum. De vleugel aan de Nassaulaan bleef voor het lager onderwijs in gebruik. Toen door nieuwbouwplannen van de Jozefschool het verdwijnen van de Finse school aan de Schoolstraat onvermijdelijk bleek deed de Historische Vereniging Schiedam in februari 1998 aan het Gemeentebestuur de suggestie het gebouw niet te slopen maar naar een andere locatie in Schiedam over te plaatsen. Tevens werd het verzoek gedaan om de Finse School, gezien de inmiddels ontstane zeldzaamheid, te plaatsen op de monumentenlijst. Antwoord heeft de vereniging nooit gehad, maar kort daarna verschenen in de krant berichten, dat wethouder A. Reijnhout de houten school wilde overplaatsen naar Sveapar- ken de nieuwe Zweedse wijk in het noorden van de stad. Natuurlijk zou handhaving aan de Schoolstraat de beste oplossing zijn geweest, maar de verplaatsoptie was een goede tweede. In april 1999, 50 jaar na de start van de bouw, moest het gebouw uiteindelijk weg. De 64

Scyedam | 2000 | | pagina 28