politie, dat hij de indruk had dat de in burger geklede dieven Hollanders waren. Op 31 maart wordt bij de politie aangifte gedaan van weer een overval op een particulier. Drie mannen zijn die dag het huis van een distillateursbaas in de Tollenstraat binnenge drongen en zeggen van de Duitse Weermacht te zijn. Twee van hen zijn in Duits uniform en hebben geweren. De man wordt van fl. 3000,- beroofd naast andere zaken van hun gading. Alle zaken wijzen in de richting van de bende van Peter Streuvels. April begint slecht voor de Schiedamse politie. Op 4 april worden de wachtmeesters Stolk en Kramers (hij weer!) om ongeveer 22.10 uur door een Duits sprekende militair met automatisch pistool, staande gehouden op de Raam, vlak bij distilleerderij Daalmeijer. Ze worden gedwongen tot ongeveer 24.00 uur op hun plek te blijven. Ondertussen blijken anderen de distilleerderij open te breken en daaruit drank te ontvreemden. Er wordt 800 liter gestolen. Als de wachtmeesters hun weg mogen vervolgen gaan ze onmiddellijk op onderzoek uit. De man die hen onder schot hield is weer onvindbaar maar de 800 liter gedistilleerd vinden ze eenvoudig terug. De dieven blijken de vaten niet al te zachtzinnig gerold te hebben want er loopt een drankspoor van de Raam naar Achter de Teerstoof nummer 16! De buit is gevonden maar van de daders geen spoor. De rest van de maand worden er minstens 35 inbraken en overvallen gepleegd met het bekende patroon. Weer wisselen Uit distilleerderij Daalmeyer werden vaten met drank gestolen. 43

Scyedam | 2000 | | pagina 7