DE BRUG IN VERSLAGEN EN KRANT 1909 Jaarverslag gemeente De balansen werden van nieuwe assen en kussenblokken voorzien. Bij die gelegenheid brak een der hameistijlen op een oude scheur, zoodat een hamei vernieuwd moest worden. De balans verkreeg een windscherm. De vallen werden evenals de balansen goed nage zien en gedeeltelijk vernieuwd. Alles werd opnieicw gemonteerd, de draaiende deelen van smeerinrichting voorzien. Het noordelijk landhoofd verkreeg een nieuwe afdekking. Het gewelf van de vaste brug werd ontgraven en versterkt door het daaroverheen brengen van een gewapende betonplaat. 1934 Verslag gemeenteraad De heer Van Dorp wil de aandacht vestigen op twee "beroemde" bruggen: die aan de Nieuwe Haven, over de Westerhaven, en die aan de Lange Haven, over de Korte Haven. Beide klapbruggen zijn zeer gevaarlijk. En zijn ze sterk genoeg om het zware verkeer te torsen? Eén dier bruggen is zoo berucht, dat examinandi voor het rijvaardigheidsbewijs daar meestal een proef moeten afleggen van hun bekwaamheid. Spreker heeft den heer Van Velzen (wethouder) ook al eens op die brug zien zitten met een auto! Als de gemeente Schiedam iets van de 60 millioen (die het 'Werkfonds te verdelen heeft) ontvangt, dient ook overwogen te worden een deel daarvan te besteden voor de verbetering van den toestand bij genoemde bruggen. Antwoord wethouder Houtman: De heer Van Dorp heeft ook gesproken over die oude klapbruggetjes. Die zijn op zichzelf heel mooi. Het is echter iets anders, of zij ook nog mee kunnen!Spreker wijst er nog op, dat geen zware vrachten over de klapbruggen mogen vervoerd worden. Er staan ter plaatse borden, tot welk gewicht voertuigen kunnen passeeren. Wie met een zwaardere vracht over de brug gaat, doet dat geheel op eigen risico. Ten aanzien van de brug over de Korte Haven kan Spreker niet veel toezeggen. Het is daar een moeilijk hoekje, dat juist geschikt is om den examinandus zijn vaardigheid in het besturen van een auto te laten bewijzen! Zoo moeilijk is het intusschen toch ook niet, want Spreker is daar glansrijk geslaagd, de heer Van Velzen, dien de heer Van Dorp daar aan het werk heeft gezien, zal ook wel geslaagd zijn! Er komen allerlei "acrobaten" in het besturen van een auto op die brug, maar de examinator zit naast den examinandus en lost zoo noodig de puzzle op! Schiedamsche Courant: 22-11-1937: De kleppen van de klapbrug over de Korte Haven werden slecht en eischten grondige reparatie. Daarom zijn ze hedenmorgen met behulp van een drijvende bok uit hun heng sels gelicht en op een zolderschuit naar de straatrnakerswerf aan het Hoofd gebracht. Het zal wel een dag of 4,5 duren, voor zij weer op hun plaats kunnen worden gelegd. Het verkeer over de brug is zoolang gestremd. 95

Scyedam | 2000 | | pagina 23