*P Gespreksnotitie Binnenstad 1988 Nota "Kansen benutten" 1991 P P P P P hoofdwinkelstraten de grote omloop Kansen benutten. In februari 1991 verscheen de nota "Kansen benutten, de tijd is er rijp voor", met daarin de nieuwe plannen. Naast het al bekende plan voor de bouw van het ABC-warenhuis, waren er initiatieven voor een overdekt winkelcentrum (een verlengde Passage) tussen de Passage en de Uitkijk, voor Bas van der Heijden aan de Buitenhavenweg, voor kantoren en woningen, een theater, een bibliotheek en een bestuurscentrum op het Stadserf en voor woningen, kantoren en bedrijven op (wat werd genoemd) de Otterbuurt; het terrein van de tijdelijke HEMA. Parkeergarages waren geprojecteerd op het dak van de ABC, nabij de Passage, aan de Buiten-havenweg en op het Stadserf. Kortom bij elk van de trekkers of bronpunten van bezoek aan de binnenstad. De ontsluiting voor de auto werd daarmee geconcentreerd aan de noordelijke en de zuidelijke toegang tot het centrum. Verder werd, meer dan tot dan toe, waarde toegekend aan de functies wonen, werken, cultuur, educatie, toerisme en recreatie, en werd de versterking van het zogenaamd 'cen traal stedelijk gebied' als een belangrijke voorwaarde voor het herstel van de binnenstad gezien. Na overleg met verschillende partijen in de binnenstad en een hoorzitting werd de nota eind 1991 voorzien van de aanvulling: "Kansen benutten Daarin werd positief gerea geerd op de pleidooien voor meer samenhang in de aanpak en tussen de functies, voor versterking van openbare en culturele voorzieningen in het centrum, een betere en meer gevarieerde horeca en voor meer kwaliteit van de openbare ruimte. Kortom er bleek overeenstemming over de richting waarin de ontwikkeling moest gaan, men onderkende de noodzaak van meer continuïteit en kwaliteit, en hechtte aan overleg met alle betrokken partijen. En toch liep het opnieuw anders! Niet omdat de plannen niet werden uitgevoerd, maar omdat er onvoldoende tempo in de uitvoering kon worden gebracht. Deelprojecten als 129

Scyedam | 2000 | | pagina 21