gericht op welstand, reclames, terrassen, uitstallingen, kunst in het openbaar gebied en het beheer van de openbare ruimte. Een blijk van het toegenomen kwaliteitsbewustzijn en het besef dat in meer en vooral onderscheidende kwaliteit de kracht van de schiedamse bin nenstad schuilt. Omgevingskwaliteit, belevingswaarde, cultuur en toerisme staan weer hoog op de politieke agenda. Zeker nu het Grotestedenbeleid extra investeringen in de kwaliteit van de woon- en leefomgeving mogelijk maakt en er meer samenhang in de aanpak kan worden gebracht. Niet voor niets wordt in de Stadsvisie (1999) en het daarop gebaseerde MeerjarenOntwikkelings Programma 2000 - 2004 de verdere ontwikkeling van de bin nenstad geplaatst in het verband van het veel ruimere "Stedelijk kerngebied" met ontwik kelingsrelaties richting de Nieuwe Waterweg, het NS/metrostaton Schiedam-Centrum en naar de Dam, de wijk Nieuwland en het metrostation Parkweg. Daarbij wordt de potentiële toeristisch-recreatieve en culturele attractiewaarde van de binnenstad, bovendien geken schetst als het "Montmartre aan de Maas", als tegenhanger van het meer eigentijdse "Manhattan aan de Maas" op de 'kop van Zuid' in Rotterdam. Potenties die niet alleen meer door het gemeentebestuur en de 'incrowd' worden onderkend, maar inmiddels ook door een groeiende groep Schiedammers, door steeds meer bezoekers en door het bedrijfs leven. Er lijkt zich rond het jaar 2000 dus een wending ten goede af te tekenen en wellicht de definitieve doorbraak in het herstel van de binnenstad. Zeker nu de recente studie van het adviesbureau Seinpost, in opdracht van marktpartijen en de gemeente, zich richt op een verdere herstructurering van de winkelfunctie. Het gaat dan om de thematisering van delen van de Hoogstraat en (opnieuw) het advies om te komen tot een versterking van de kernwinkelfunctie op het Broersveld. Tegelijkertijd wordt een duidelijke relatie gelegd met de aanstaande opening van het woondesigncentrum van Jan des Bouvrie in de Korenbeurs en de vestiging van aanverwante bedrijvigheid in de voormalige bibliotheek en het Roe- lantspand aan de Lange en Korte Haven. de grote omloop als bindend element 131 werken wonen cultuur""-- publieksdiensten winkels horeca, toerisme, cultuur, winkels en ambacht winkels en diensten wonen wonen wonen

Scyedam | 2000 | | pagina 23