nische waarde door de aantrekkelijke vormgeving. Daarbij is het voor allerlei doeleinden bruikbaar. De huidige deels vervallen staat is het gevolg van het ach terwege blijven van onderhoud. Maar dit is op zichzelf geen argument voor sloop. Voorts is het ons opgevallen, dat in de ter visie gelegde stukken met geen woord wordt gerept over de argumenta tie voor sloop of een beleid met betrek king tot dit gebouw of de locatie. Wij pleiten er voor dat die afweging na der wordt gemaakt en onderbouwd. Op grond van bovenstaande argumenten heeft de Historische Vereniging Schie dam per brief van 22 augustus 2000 be zwaar gemaakt tegen het verlenen van een sloopvergunning voor bedoelde vm. kapel achter Warande 150. Sloop is naar onze mening niet noodzakelijk, er zijn mogelijkheden voor behoud. De eerste mogelijkheid is het plaatsen van de kapel op de lijst van gemeentelij ke monumenten, waartoe de Historische Vereniging aan Burgemeester en Wet houders een verzoek heeft gericht. Na een opknapbeurt kan het in gebruik wor den gegeven aan een maatschappelijke of culturele organisatie of aan kunste naars. De tweede mogelijkheid (eventueel in combinatie met de voorgaande) is het verkopen van het gebouw met de voor waarde het te restaureren en in stand te houden. (Een soortgelijke constructie als naar voren is gebracht bij de Opstan- dingskerk). De derde mogelijkheid is het integreren van het gebouw in een mogelijk plan ter plaatse van de school Warande 150. Bij publieke en brede bekendmaking Het resterende deel van het klooster achter Warande 150, situatie sinds 1976. (Foto: R.W.Poels, 1987) moet het heden ten dage mogelijk zijn voor dit interessante bouwwerk een be langstellende te vinden, die het in de armen sluit. Ook deze mogelijkheden zijn ter kennis van het gemeentebestuur en de afdeling Monumentenzorg van de gemeente ge bracht, zowel per brief als op de hoorzit ting van 18 oktober. Van meerdere kanten (zowel vanuit de overheid als vanuit particuliere hoek) is positief op de ideeën van de vereniging gereageerd. De uitgebreide aandacht in de plaatselijke pers bracht twee reacties te weeg. Zo reageerde kunstenaar Ben Oostrum, Schiedammer van geboorte, die er wil gaan wonen en werken. Een 181

Scyedam | 2000 | | pagina 33