tweede reactie kwam van de heer B.van Kan voor multifunctionele "proSTAD- jecten". Of een en ander tot behoud kan leiden moet worden afgewacht. september 2000 LANGE HAVEN 52 TAANSTEEG 1,3,5 DE HISTORISCHE VERENIGING IN ACTIE Op 9 augustus werd een aanvrage gepu bliceerd voor verbouwing, gedeeltelijke sloop en nieuwbouw betreffende Lange Haven 52 Taansteeg 1, 3, 5. In een brief gedateerd 5 september 2000 heeft de Historische Vereniging hiertegen bij voorbaat bezwaar gemaakt. Wij geven de brief hier gedeeltelijk weer. Uit het plan blijkt dat een groot deel van de steeggevel zal worden ge sloopt om daarna in oude vorm weer te worden opgebouwd. Het geheel in tact laten van de mooi verouderde bak stenen gevel met de sporen van het be staan moet het streven zijn., vooral daar het hier een onderdeel betreft van het gemeentelijk monument. Ook zal zorg vuldig heroverwogen moeten worden of meer van het casco van het pand kan worden gehandhaafd of in dezelfde maat vervangen. Voorts dient men zorg te dragen dat bij de aanpak van het voorste gedeelte van het pand (Lange Haven), een herindeling met terughoudendheid wordt verricht en kenmerkende interieu ronderdelen gehandhaafd blijven. Als voorbeeld dienen de stucdecoraties in de plafonds van de verdieping en het glas in loodraampje in de steeg. De inpassing van de oude gevel van Taansteeg 1 vervult ons met zorg. Taansteeg I, 3, 5, tevens achterbouw van Lange Haven 52. (Foto: R. W. Poets, augustus 2000) Dit pandje dient een eigen gezicht te krijgen met een eigen gevelbeëindiging en een eigen kap. Het plan om ter plaat se van Taansteeg 1 en deels 3, een hoog appartementengebouw te realiseren met een glazen gevel, ontlokt bij ons de zwaarste bedenkingen. Wij achten het een veel te hoge (14 meter aan het eind van een oplopende steeg) en wat archi tectuur betreft niet aan de (historische) omgeving aangepaste uitbreiding. Door materiaalgebruik, maar vooral door de omvang is het in negatieve zin te domi nant en daardoor onaanvaardbaar. Door de door ons voorgestane mindere hoogte komt dan tevens het huurpand 182

Scyedam | 2000 | | pagina 34