In 1939 zijn er nog twee Hoppe-familieleden over in het bedrijf, de broers Herman en Harry Hoppe. In dat jaar neemt Heineken een meerderheid van de aandelen over en Harry Hoppe wordt de nieuwe directeur van de N.V. Als hij in 1954 de pensioengerechtigde leeftijd bereikt is er geen goede opvolger. Daarom zoekt Heineken contact met James Coebergh. Hem wordt verzocht de leiding van de firma P.Hoppe op zich te nemen. Na een reorganisatie wordt het bedrijf aan de Egelantiersgracht in Amsterdam gesloten. De vestiging in Schiedam gaat door, waarbij J.P.Coebergh zeker tot 1965 de leiding heeft. In 1969 is er nog een aanvraag voor het overkappen van de open binnenplaats van het gebouwencomplex Nieuwe Haven 101-103. (Distilleerderij P.Hoppe als eigenaar; J.P.Coe- bergh als ondertekenaar van de vergunningaanvraag; "De Schiedamse Molen" als huur der.) Nadien gaat het gebouw over in andere handen en wordt het voor allerlei doeleinden gebruikt. Enige jaren terug wordt het perceel Nieuwe Haven 103 aangekocht door de heer Van Harmeien. Dit resulteert in een totale restauratie en gebruik als proeflokaal en recep tieruimte onder de toepasselijke naam "Hoppe". (Geraadpleegde bronnen: Gemeentearchief Schiedam; Schiedamsche Courant 10-1-1859 en 1-1- 1869; met dank aan "Henriette" van het Gemeentearchief Schiedam; Gedenkboek Hoppe; Bols Zoetermeer, afd. Erfgoed) De glorieus herstelde poort in 2000 (Foto: R. W. Poels) en rechts de vernielde poort na 1987 van het pand van Hoppe (Foto: F. van Harmeien). 15

Scyedam | 2001 | | pagina 15